Socjaliści odegrali kluczową rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Od środy (31 października) do soboty (3 listopada) przy bramach piotrkowskich cmentarzy trwać będzie kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na ratowanie zabytkowych nagrobków.
W wigilię dnia Wszystkich Świętych ulicami miasta przejdzie korowód „świętych”. Hasłem tegorocznej Nocy Świętych są słowa świętego Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Drodzy pracownicy Urzędu Miasta, szkół i spółek miejskich. Pragnę Was uspokoić i poinformować, że rozpowszechniane plotki o tym, iż rzekomo, gdy zostanę wybrana Prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego to nastąpią zwolnienia pracowników, jest nieprawdziwa.
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, pozostał już mniej niż tydzień do głosowania, natomiast cisza wyborcza będzie obowiązywała już od najbliższej soboty. Koalicja Obywatelska przedstawia kandydatów z okręgu piotrkowskiego, na których będą mogli Państwo oddać swój głos. Wśród nich znajduję się Marlena Wężyk-Głowacka, Kandydat na Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Paweł Kowalczyk, "jedynka" do Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Muzyka Eda Sheerana w Piotrkowie - wszystko dzięki fotografowi Albertowi Suskiemu, który poprzez swoją twórczość zobrazuje utwory słynnego wokalisty. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.
Poradnia okulistyczna dla dzieci przy Rakowskiej w Piotrkowie będzie zamknięta. Już teraz młodzi pacjenci nie są przyjmowani ze względu na brak lekarza specjalisty.
W piątek, kilka minut po godzinie 13 na ul. Modrzewskiego w Piotrkowie doszło do zderzenia motocykla i dwóch samochodów osobowych.
Po ciężkiej chorobie zmarł Eugeniusz Lisowski. Był jednym z najbardziej znanych piotrkowskich przedsiębiorców, wraz z Henrykiem Supady w 1981 roku założyli firmę Sulimar. Eugeniusz Lisowski wspierał wydarzenia kulturalne i sportowe. Był także jednym z architektów obecnego Piotrkowianina. Niektórzy kibice tego klubu do dzisiaj mówią o nim "Kiper", tak nazywał się jeden z produktów Sulimaru, jego logo widniało przed laty na koszulkach piłkarzy.
W piątkowym pogrzebie uczestniczyło ok. 1000 osób.
Z dymów I wojny światowej zaczyna się wyłaniać niepodległa Polska. Od pierwszych dni w walce o Niepodległą najwięcej zasług przy tworzeniu rządu i zrębów przyszłego parlamentu odegrali socjaliści spod sztandarów Polskiej Partii Socjalistycznej.