Zakończono prace modernizacyjne na ul. Litewskiej, na odcinku od ul. Jerozolimskiej do Placu Litewskiego w Piotrkowie.
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
Już od ponad tygodnia na aktywnym przejściu dla pieszych na ulicy Łódzkiej bez przerwy święcą się sygnalizacyjne lampy dające znać kierowcom, że na przejściu znajdują się piesi. Problem w tym, że sygnalizacja jest uszkodzona. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zna problem, jednak musi być on rozwiązany przez firmę, która przejście wykonała. Kierowcy uważajcie, ciągle aktywne przejście może uśpić waszą czujność!
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (TPS) odbyła się uroczysta inauguracja Klubu Historycznego im. ppłk dr Haliny Kępińskiej-Bazylewicz „Kory". Podczas otwarcia przedstawiono cele działalności Klubu.
Odwołana niedawno przez prezydenta Piotrkowa wiceprezydent Krystyna Czechowska po kilku dniach opublikowała oświadczenie na swoim profilu na FB. - Niestety sposób, w jaki zostałam odwołana, był kontynuacją planu, jaki Juliusz Wiernicki zaczął realizować tak naprawdę niedługo po tym, jak został zaprzysiężony na stanowisko prezydenta – czytamy w oświadczeniu. - Decyzja o odwołaniu Krystyny Czechowskiej z pełnionej funkcji została podjęta w związku z różnicami w wizji zarządzania miastem oraz odmiennymi priorytetami. Współpraca musi opierać się na wzajemnym zaufaniu i lojalności, a także na wspólnym przekonaniu, że podzielamy te same wartości, a nasze działania są w pełni autonomiczne– zaznacza z kolei prezydent Juliusz Wiernicki.
11 piotrkowskich radnych podpisało się pod listem do marszałek województwa łódzkiego w sprawie nieprawidłowości w piotrkowskich składowiskach odpadów. Domagają się reakcji marszałka i prezydenta Piotrkowa. W poniedziałek trójka z nich (Agnieszka Chojnacka, Kinga Mazur, Mariusz Maciołek) zorganizowała konferencję prasową. Urząd Marszałkowski w Łodzi twierdzi, że radni odpowiedź otrzymali a procedura jest w toku.
W niedzielę (24.11.2024) w w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich, odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Śpiewajmy dla Niepodległej".
Po ostatnich sporach prezydenta z radnymi pojawiają się głosy, że Juliusz Wiernicki nie ma większości w Radzie Miasta. Małgorzata Pingot z Koalicji Obywatelskiej powiedziała na antenie Radia Strefa FM, że jej zdaniem prezydent może liczyć na poparcie wielu radnych. Ilu? Tego nie sprecyzowała.
Od czwartku (21.11.2024) młodzi pianiści z całej Polski zmagali się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim z utworami muzyki klasycznej. Wszystko w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego. Najlepsi uczestnicy mieli okazję wygrać m.in. wyjazd do Żelazowej Woli, aby grać w domu urodzenia Fryderyka Chopina. Specjalną nagrodę przyznał również prezydent Juliusz Wiernicki.
W październiku w województwie łódzkim urządzenia automatyczne zarejestrowały prawie siedem tysięcy wykroczeń. W przypadku kamer red light na skrzyżowaniu Concordii/Sikorskiego w Piotrkowie odnotowano 284 wykroczenia, to o 49 mniej niż we wrześniu. Z kolei na skrzyżowaniu Armii Krajowej/Piłsudskiego/Sikorskiego było ich 218 podczas, gdy we wrześniu 350. W Radomsku na przejeździe kolejowo – drogowym zanotowano tylko 110 wykroczeń.