Rozszerzona strefa płatnego parkowania być może miała pomóc obywatelom w znalezieniu wolnego miejsca postojowego. W rzeczywistości pomysł ten wprowadza komunikacyjny bałagan i wygląda na to, że służy wyłącznie łupieniu obywateli.
Sześć dni i ponad 500 wezwań do zapłaty - to bilans pierwszego tygodnia funkcjonowania poszerzonej strefy płatnego parkowania w Piotrkowie. Dla wielu kierowców to niemiłe zaskoczenie, bo nie dość, że w centrum miasta praktycznie nie ma gdzie stanąć bez konieczności wykupienia biletu parkingowego, to ceny za parking - 3 zł za godzinę - są takie same jak w Warszawie, a wyższe niż w Łodzi (2 zł za godz.).
Happening w Rynku Trybunalskim, a także wernisaże wystaw oraz koncerty. To główne atrakcje, jakie Loża Kulturalna Stare Miasto przygotowała dla wszystkich Pań, ale nie tylko z okazji Dnia Kobiet.
Ulica Mickiewicza, plac Czarnieckiego, Pasaż Rudowskiego - to jedne z niewielu miejsc w centrum Piotrkowa, gdzie po rozszerzeniu płatnej strefy możemy zaparkować samochód za darmo.
Będzie szybciej i bezpieczniej, a każdy mieszkaniec jednym telefonem będzie mógł sprawdzić, gdzie znajduje się wysłana paczka. Oddział Rejonowy Poczty Polskiej w Piotrkowie zamierza w kwietniu wprowadzić elektroniczny system monitoringu paczek.
11 nowych parkomatów już pojawiło się na ulicach Piotrkowa. Wszystko to związane jest z powiększeniem od 1 marca strefy płatnego parkowania. Do tej pory parkomatów było 15, teraz jest ich 26.
W przeciągu ostatnich kilku miesięcy z piotrkowskiego oddziału firmy Haering Polska zwolniono 60 osób. Jak zapowiedział dyrektor Jacek Gałek - nie przewiduje się dalszych zwolnień.
Pasażerowie czekający na remont piotrkowskiego dworca PKP muszą uzbroić się w cierpliwość, bo już wiadomo, że w tym roku pieniędzy na modernizację nie będzie.
Poznańska firma Projekt & Parking Service Polska przez najbliższe cztery lata będzie administratorem strefy płatnego parkowania w Piotrkowie. Był to jedyny oferent, który przystąpił do przetargu.
Na piotrkowskim dworcu, który regularnie figuruje w notatnikach dyżurnego policji, będzie bezpieczniej. Polskie Koleje Państwowe rozstrzygnęły po wielu miesiącach przetarg na montaż monitoringu na tych dworcach, gdzie jest on przestarzały albo nie ma go w ogóle, a ze względu na bezpieczeństwo podróżnych powinien jednak tam być.