Po raz dwunasty w Łodzi odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019. To właśnie w stolicy województwa (16-17 września), na styku dwóch kluczowych autostrad, spotkają się tysiące biznesmenów, przedsiębiorców i ekspertów z całej Europy. W ponad 30 panelach będą dyskutować nad perspektywami dla regionu, rozwojem gospodarczym kraju oraz możliwościami współpracy międzynarodowej.
5978 wniosków na łączną kwotę ponad 20,6 mln zł złożyły do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł.
Tegoroczny Gminny Wolborski Saganek tym razem odbył się w Lubiaszowie, gdzie królowały desery, a najlepszy przygotowało KGW z Młoszowa.
Jednoosobowa działalność gospodarcza cieszy się największą popularnością wśród form prowadzenia własnej firmy. Wszystko to za sprawą nieskomplikowanych formalności przy jej rejestracji, niewielkich kosztów prowadzenia oraz prostym rozliczaniu wydatków oraz przychodów. Z dalszej części tego artykułu dowiesz się jakie są inne korzyści prowadzenia własnej firmy oraz jak wygląda procedura jej rejestracji.
Odcinek autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z EBI umowę kredytową o wartości 300 mln euro.
Strefa hamaków, punkty widokowe, wypożyczalnia kajaków, tor rowerowy, wodny plac zabaw, pomosty dla wędkarzy, strefa grillowania – czy to wszystko pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat wokół jeziora Bugaj? Na razie to propozycje, a kompleksową koncepcją zagospodarowania terenów na Wierzejach poznamy z końcem lipca.
Najważniejsza jest przyroda i czysta woda w jeziorze – to główny wniosek płynący z pierwszego dnia warsztatów (konsultacji) w sprawie zagospodarowania terenów wokół Bugaja, które zorganizowano we wtorek (21 maja) w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej w Piotrkowie.
Urząd Miasta w Piotrkowie od lat przygotowuje się do zagospodarowania terenów wokół jeziora Bugaj. W przyszłym tygodniu odbędą się w tej sprawie warsztaty wraz z publiczną dyskusją. Uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, jak powinny wyglądać tereny rekreacyjne nad Bugajem.
Uczniowie z Włoch, Holandii i Norwegii wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie malowali pisanki i dekorowali wielkanocne palemki. A wszystko pod czujnym okiem prawdziwych mistrzyń w tej dziedzinie – członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy. ZSP w Szydłowie do 13 kwietnia gości uczniów i nauczycieli z wymienionych krajów w ramach wymiany uczniowskiej.
W tłusty czwartek jak Polska długa i szeroka na stołach królują pączki i faworki. Aby tradycji stało się zadość, w gminie Grabica delegacje z czterech Kół Gospodyń Wiejskich (z Krzepczowa, Boryszowa, Ostrowa i Żychlina) zakasały rękawy i przygotowały mnóstwo słodkości. Stara ludowa tradycja mówi, że ten kto w tłusty czwartek nie zje pączka, nie będzie miał szczęścia. Panie wzięły sobie te słowa do serca i beztrosko oddały się tłustoczwartkowej rozpuście. Wszyscy mogli objadać się do woli.