W Święto Niepodległości tym razem Polacy nie będą mogli tłumnie upamiętnić wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa. Pamięć o niepodległościowych działaniach naszych przodków można jednak kultywować przez cały rok, np. odwiedzając piotrkowskie Archiwum Państwowe.
Jak wspólnie świętować tegoroczną 102. rocznicę odzyskania niepodległości? Co zrobić 11 listopada, gdy musisz zostać w domu? Wystarczy w samo południe włączyć radio Strefa FM (98,2) i dołączyć do narodowego słuchania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Można wysłuchać go w milczeniu, zaśpiewać lub zagrać na instrumencie - najważniejsze to być razem w tej wyjątkowej chwili.
Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się we wtorkowy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert można było obejrzeć w domu.
Centrum Kultury w Wolborzu zorganizował z okazji tegorocznego Święta Niepodległości niezwykły koncert Joanny Aleksandrowicz. Możecie śledzić go na żywo.
Arne Senstad, trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet wybrał spośród szerokiego składu 22 zawodniczki, z których wyselekcjonuje grupę na Mistrzostwa Europy 2020. Szansę wyjazdu do Norwegii mają trzy szczypiornistki Piotrcovii.
O remoncie ul. Rakowskiej, oraz związanymi z nim korkami, głośno było kilka tygodni temu. Wówczas kierowcy denerwowali się na wydłużony czas przejazdu, a urzędnicy zalecali objazdy. Obecnie przebudowa ta zmierza ku końcowi. Czy w związku z tym sytuacja w tej okolicy poprawiła się znacząco? Specjaliści sprawdzili to.
Pan Waldemar 12 lat temu przeprowadził się z bloku przy ul. Norwida do kamienicy przy Garncarskiej 13. Budynek przeszedł imponującą metamorfozę, jego elewacja ozdabia piotrkowskie Podzamcze. Przy okazji zamontowano instalację centralnego ogrzewania. Miało być lepiej, wygodniej, czyściej. Na pewno jest drożej. I to – jak twierdzą lokatorzy – dwa razy drożej.
11 listopada w Polsce obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Podobnie, jak w całym kraju, świętować będziemy inaczej niż co roku.
Estera była czwartym dzieckiem pani Luizy. Nic nie wskazywało, że z ciążą jest coś nie tak, że dziecko może być chore. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem, ale - jak się później okazało - to było najmniejszym problemem, bo doszły wady kręgosłupa, żeber, zwężenie dróg oddechowych, szczątkowo wykształcona tkanka mózgowa. Może, gdyby jej mamie nie odmówiono badań prenatalnych, wszystko potoczyłoby się inaczej. Estera dożyła 19. urodzin, choć lekarze twierdzili, że nie przeżyje roku. - Niech każda matka sama decyduje, czy jest w stanie udźwignąć ten ciężar. To jest ciężki kawałek chleba – mówi dziś pani Luiza, 3 lata po śmierci córki.
W związku z sytuacją epidemiologiczną (COVID-19) i zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Wola Krzysztoporska od piątku (6 listopada) do odwołania wyłącza się w Urzędzie Gminy Wola Krzysztoporska bezpośrednią obsługę interesantów.