Od kiedy smartfony stały się nieodłącznym towarzyszem naszego codziennego życia, ich ochrona przed uszkodzeniami stała się tematem, który dotyczy każdego z nas. Telefon to nie tylko urządzenie do komunikacji; to nasz osobisty asystent, źródło rozrywki, narzędzie pracy i centrum naszych cyfrowych światów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, aby zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem.
Wypadki zdarzają się każdemu. Upadek telefonu z ręki, wypadnięcie z kieszeni, czy niefortunne zderzenie z twardą powierzchnią – to scenariusze, które mogą przytrafić się każdemu i często kończą się pękniętym ekranem lub innymi uszkodzeniami. Koszty naprawy mogą być wysokie, a utrata danych i niedogodności związane z czasowym brakiem telefonu są często dużym problemem. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak możemy zabezpieczyć nasze urządzenia przed takimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.
To, o czym informowaliśmy już miesiąc temu, stało się faktem. Na skrzyżowaniu al. Concordii z Al. Sikorskiego pojawiło się kilkanaście kamer. Będą one miały tylko jedno zadanie. Fotografować kierowców, którzy przez to skrzyżowanie będą przejeżdżać na czerwonym świetle.
Setki tysięcy osób pokrzywdzonych przestępstwem, którym udzielono darmowej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej. Setki milionów złotych na sprzęt ratujący życie. Fundusz Sprawiedliwości działa skutecznie i niesie realne wsparcie. Pomoc otrzymuje każdy, bez względu na status społeczny, materialny czy miejsce zamieszkania.
Dwunastu młodych artystów, konkurs wokalny, a do tego artystyczne warsztaty i integracja – tak wyglądał I Festiwal im. Waldemara Goszcza, który w sobotę i niedzielę odbył się w Wolborskim Centrum Kultury.
30 tysięcy złotych straciła piotrkowianka, która chciała zarobić w sieci. Kobieta padła ofiarą manipulacji ze strony oszustów podających się za doradców finansowych.
Ma wielkość puszki od napoju, ale naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami. Kiedy już powstanie, będzie wystrzelona przez rakietę w kosmos na wysokość 2,5 kilometra. Mowa o CanSat, czyli sondzie kosmicznej budowanej przez piotrkowskich nastolatków.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie nazw ulic w miejscowości Oprzężów. Do 30 listopada mieszkańcy mogą do Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej zgłaszać swoje propozycje.
Izabela Dędek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie została wyróżniona podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które zostały zorganizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Hala czy stadion, upał czy mróz - dla Zuzanny Wiernickiej nic nie ma znaczenia. W sobotę, już w zimowych warunkach, nastoletnia piotrkowianka, została mistrzynią Polski do lat 18 w biegach przełajowych.
Kiedy spacerujemy uliczkami piotrkowskiej starówki, to bez problemu dostrzeżemy odznaczającą się czerwoną kostkę na jezdniach i chodnikach. W ten sposób oznaczono miejsca, w których przed wiekami znajdowały się mury miejskie i bramy wjazdowe do miasta. Tym razem zajrzymy w jedno z takich miejsc.