Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci na terenie Piotrkowa. W dwóch sektorach wygrała firma Remondis, w jednym Ekom. Od stycznia za wywóz odpadów każdy mieszkaniec zapłaci 29 złotych miesięcznie.
Pogoda w niedzielę dopisała, więc wielu mieszkańców regionu zdecydowało się wybrać na zimowy spacer po lesie. Niestety uroki obcowania z przyrodą psuł przykry widok wyrzuconych śmieci.
Nowy Rok przyniesie spore zmiany w zasadach magazynowania odpadów. Od 1 stycznia 2021 roku wchodzi w życie uchwalone 11 września 2020 roku rozporządzenie Ministra Klimatu w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów, opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 8 października pod pozycją 1742. Na jego mocy warunki magazynowania odpadów w Polsce mają być dostosowane do zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.
Pożar czterech wiat śmietnikowych na terenie Piotrkowa. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia pojemników ze zmieszanymi odpadami. Sprawą zajęła się piotrkowska policja.
Firma Eneris, odbierająca odpady od mieszkańców gminy Sulejów, ogłosiła nowy harmonogram. Terminarz będzie obowiązywał od początku 2021 roku. Gmina została w nim podzielona na 15 rejonów. Podział jest inny niż w ubiegłym roku.
Pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów od mieszkańców Piotrkowa zajęli się w środę wieczorem nasi radni. Zaakceptowali także nową stawkę za odbiór śmieci. Przypomnijmy, teraz – tzn. do końca 2020 roku – płacimy 20 zł miesięcznie od osoby. Od 1 stycznia 2021 będzie więcej.
Od 1 stycznia mieszkańcy Piotrkowa zapłacą więcej za odbiór odpadów. Stawki, które niebawem poznamy, zostaną ustalone na podstawie rozstrzygniętego przetargu. - Trwa kalkulacja, ale nie ulega wątpliwości, że cena będzie wyższa niż do tej pory - informują miejscy urzędnicy.
Problem z odbiorem śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych, przy ul. Wyzwolenia i Bugajskiej w Piotrkowie zgłosiła redakcji słuchaczka magazynu Magiel. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Zdaniem mieszkańców sterty starych mebli przy pergolach śmietnikowych szpecą miasto. Sytuacja może się poprawić od stycznia 2021 r., bo według założeń nowego przetargu na odbiór odpadów, ma zostać zwiększona częstotliwość odbioru wielkogabarytowych śmieci.
Prace legislacyjne dot. zwalczania "leśnych śmieciarzy" są bardzo zaawansowane - poinformował w środę minister środowiska Michał Woś. Zainaugurował on też działalność Młodzieżowej Rady Ekologicznej, ciała doradczego ministra.
Przed tygodniem informowaliśmy naszych czytelników o problemach mieszkańców ul. Budki, którzy zmagają się z uciążliwym sąsiedztwem firmy JUKO. Ma ona siedzibę po drugiej stronie torów kolejowych przy ul. Topolowej (teren dawnych hut szkła), gdzie prowadzi segregację śmieci. Mieszkańcy skarżą się na szereg rzeczy, ale na pierwszy plan wysuwa się uciążliwy zapach gnijących odpadów. Dziś sprawę komentuje nie tylko piotrkowski magistrat, ale i samo JUKO, a w rozwiązanie problemu zaangażował się jeden z radnych.