TERAZ17°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Studenci Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie z dyplomami!

M.Jaron
M.Jaron wt., 19 września 2017 08:42
Ponad dwustu absolwentów odebrało dyplomy ukończenia studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych na wydziale zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w  Bełchatowie. - Cieszymy się, że studenci na naszych wydziałach zamiejscowych zgodnie z naszym mottem kształcą się praktycznie - mówią władze placówki i już zapowiadają uruchomienie kolejnych kierunków.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Wśród absolwentów znaleźli się m.in. pierwsi studenci, którzy ukończyli resocjalizację. - Absolwenci są "świeży", bo rozdanie nagród dopiero co się odbyło, ale kontakty z pracodawcami już zostały nawiązane. Mamy nadzieję, że w związku z tym, od najbliższych miesięcy absolwenci zostaną zatrudnieni - mówi dr Adam Gogacz, prodziekan wydziału zamiejscowego SAN w Bełchatowie i opiekun kierunków pedagogicznych. Gdzie tej pracy mogą szukać i co daje im ukończenie takiego kierunku? - Specjalność była projektowana pod pracę w policji, są na nim konkretne treści i przedmioty pomagające zdać egzamin policyjny. Ale nie zapominajmy o tym, że to pedagogika resocjalizacyjna, to kierunek dla przyszłych wychowawców w Służbie Więziennej. To może na pierwszy rzut oka wydawać się dziwne, że 

praca w policji czy w Służbie Więziennej została "przyklejona" do pedagogiki, ale według nas to najlepszy możliwy mariaż. Uczymy humanistycznej, a jednocześnie kreatywnej postawy. Poza tym bardzo ważna jest profilaktyka. I tego wszystkiego uczymy - dodaje.

Filozofia, której cały czas wierna jest uczelnia, to współpraca z ośrodkami gospodarczymi z regionu i nacisk na kształcenie praktyczne - a więc zgodne z oczekiwaniami rynku pracy. Jak przyznaje Mirosław Olszewski, dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w Społecznej Akademii Nauk, hasło "Lider kształcenia praktycznego" to zobowiązanie do tego, by podejmować starania o współdziałanie ze wspomnianym otoczeniem. - I my to robimy: kształcimy praktycznie, z wykorzystaniem praktycznej wiedzy i wykorzystując zapotrzebowanie firm lokalnych z różnych branż. To cieszy się dużym zainteresowaniem i stąd u nas tylu absolwentów - tłumaczy.

Jakie plany uczelnia ma na przyszłość? - Zacieśniamy współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami, nie tylko z województwa łódzkiego, ale także z całego kraju.
Chcemy otworzyć kierunki medyczne, w tym pielęgniarstwo. Przymierzamy się także do kierunków inżynierskich. Te kierunki są już opracowywane i myślę, że również będą cieszyły się sporym zainteresowaniem. Poza tym cały czas bardzo mocno rozwijamy ofertę studiów podyplomowych i kierunków przygotowywanych  wspólnie z pracodawcami - zapewnia Mirosław Olszewski.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 4

    reklama

    Dla Ciebie

    17°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio