TERAZ12°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Piotrków: Co mają w szafie odlotowe nastolatki...

MaWag
MaWag sob., 7 kwietnia 2012 16:15
"Szafa odlotowej nastolatki" - pod takim tytułem został zorganizowany konkurs z projektowania odzieży przeznaczony dla gimnazjalistów.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie tej szkoły, młodzi, zdolni projektanci kształcący się w kierunku technik technologii odzieży, od wielu już lat goszczą na łamach naszej gazety, przedstawiając co roku swoje najnowsze sukcesy w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich czy międzynarodowych.

Tym razem postanowili zwrócić się do swoich młodszych kolegów i zaproponować im udział w tej niezwykłej zabawie, jaką jest kreowanie ubioru. Celem zorganizowanego konkursu było stworzenie kolekcji ubiorów młodzieżowych zaprojektowanych i stylizowanych przez samych nastolatków. Jak w każdej szafie, tak i tu miały znaleźć się ubiory na różne okazje: do szkoły, na dyskotekę, wyjście do teatru czy np. koncert ulubionego zespołu. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Z około stu pięćdziesięciu projektów nadesłanych przez uczniów szkół gimnazjalnych z Piotrkowa i regionu piotrkowskiego jury wybrało sześć najciekawszych, najbardziej oryginalnych pomysłów. Projekty te zostały uszyte w pracowniach technologicznych szkoły i stworzyły młodzieżową superkolekcję.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Martyna Badek - uczennica klasy III Gimnazjum nr 4 im. Władysława Jagiełły w Piotrkowie Trybunalskim,
II miejsce - Maria Pączek - uczennica klasy II Gimnazjum w Sulejowie,
III miejsce - Adrianna Szczucka - uczennica klasy III Gimnazjum w Sulejowie.

Młodzi projektanci po raz pierwszy mogli obejrzeć swoje ubiory na pokazie mody w czasie ostatnich Targów Edukacyjnych oraz w czasie Dnia Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, gdzie uroczyście zostały im wręczone nagrody. Ale najwspanialszą nagrodą, jak twierdzą sami gimnazjaliści, była możliwość zobaczenia, jak materializują się ich pomysły.


img=2 img=3 img=4

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 16

    reklama

    Dla Ciebie

    12°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio