TERAZ17°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

PIOMA SA: Kolejna tura zwolnień. Oświadczenie FAMUR-u

MonPaw
MonPaw czw., 12 lutego 2009 13:27
Kolejne zwolnienia w piotrkowskich spółkach Grupy FAMUR. Tym razem zatrudnienie stracą pracownicy Piomy SA.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Informacja o redukcji 140 etatów wpłynęła do Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie. Obecnie spółka zatrudnia 656 pracowników.

***

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU Grupy FAMUR

w sprawie zwolnień grupowych w FMG PIOMA

Kontynuowanie działań zmierzających do ukształtowania właściwej organizacji pracy i redukcji zatrudnienia w PIOMA SA jest wynikiem spodziewanego ograniczenia zapotrzebowania na produkty wytwarzane przez spółkę i ogólnego pogorszeniem sytuacji rynkowej związanego ze światowym kryzysem finansowym. Rozpoczętą procedurą zwolnień grupowych objętych jest 140 osób, wśród których znajdują się zarówno pracownicy produkcyjni, jak i administracyjni różnego szczebla.

Stosowanym przez pracodawcę kryterium doboru pracowników do zwolnienia grupowego będzie ocena pracy wykonanej przez zatrudnionego pod względem jakości i wydajności oraz posiadanych kwalifikacji i umiejętności.

Obecnie trwają rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych FMG PIOMA SA, mające na celu uzgodnienie wspólnego stanowiska zarządu i Związków Zawodowych. O wszystkich postanowieniach tej sprawie poinformujemy po zakończeniu rozmów.

Waldemar Łaski

Prezes Zarządu, PIOMA SA

***

 

Od stycznia związkowcy grożą wejściem w spór zbiorowy z pracodawcą.
- Żądamy wycofania zwolnień grupowych w FMG Pioma S.A., Pioma Industry i Pioma Odlewnia. Domagamy się również niezwłocznego przedstawienia polityki jaką zamierzają prowadzić zarządy spółek. Nie spełnienie postulatów o których mowa w paragrafie 1 we wskazanym terminie będzie równoznaczne z wejściem przez Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność FMG Pioma S.A. w spór zbiorowy z pracodawcą. W przypadku nie spełnienia postulatów wymienionych w paragrafie 1 komisja po upływie co najmniej 14 dni od rozpoczęcia sporu zastrzega sobie prawo zorganizowania strajku ogłoszonego z co najmniej pięciodniowym wyprzedzeniem - informuje.

Z informacji przekazanych przez przewodniczącego wynika, że prezesi spółek gotowi są na spotkanie ze związkowcami w sprawie podwyżek płac. Pierwszy termin rozmów wyznaczony jest na 12 lutego.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 27

    reklama

    Dla Ciebie

    17°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio