Zalew Cieszanowicki z ratownikami WOPR

Strefa FMRegion Czwartek, 11 czerwca 20208
Wójtowie gmin Rozprza, Gorzkowice i Łęki Szlacheckie podpisali porozumienie z przedstawicielami piotrkowskiego WOPR-u. Dzięki umowie zwiększy się bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Zalewem Cieszanowickim.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

 - Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest sprawą priorytetową, a dzięki pomocy WOPR będziemy mogli czuć się dużo bezpieczniej nad wodą przy zbiorniku. To jednak nikogo nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku. Każdy powinien pamiętać o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas kąpieli - mówi wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk.


W ramach podpisanego w środę porozumienia WOPR będzie realizować działania związane z organizowaniem pomocy oraz ratowaniem osób, które uległy wypadkowi, lub będą narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarze wodnym zbiornika. Umowa precyzuje też czas, w jakim ratownicy będą pilnować plażowiczów. Dyżury rozpoczną się już 22 czerwca i potrwają do 30 września tego roku.


Pod porozumieniem podpisali się: wójt gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Gorzkowice - Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Łęki Szlacheckie - Piotr Łączny oraz przedstawiciele rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim: prezes rejonowy WOPR Leszek Ciechanowski oraz wiceprezes do spraw szkolenia rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim - Janusz Ciechanowski.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zalew ~zalew (Gość)02.07.2020 12:07

i gdzie ten ratownik? w niedzielę nie widziałam

10


gość ~gość (Gość)12.06.2020 08:46

kto pisał ten artykuł ? Bo taki sam był w Piotrkowski24 w roku 2018.
Plagiat !!!

60


gość ~gość (Gość)13.06.2020 05:56

Po jakiego grzyba ratownik na wysypisku śmieci?

52


gość ~gość (Gość)11.06.2020 21:58

Super

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat