Advertisement

Wyróżnienia dla najlepszych firm

Piątek, 16 grudnia 20222
Uroczystą galą i wręczeniem nagród gospodarczych Województwa Łódzkiego „Biznes na plus” zakończył się drugi dzień Europejskiego Forum Gospodarczego. W tym roku, za wkład w rozwój regionu i budowanie jego pozytywnego wizerunku, nagrodę Zarządu Województwa Łódzkiego otrzymały ex aequo dwie firmy: Ceramika Paradyż i Grupa Tubądzin.

Ładuję galerię...

Nagrody Gospodarcze Województwa Łódzkiego to doroczne wyróżnienia dla firm z naszego regionu, które osiągają najlepsze efekty ekonomiczne, realizują innowacyjne projekty, cieszą się uznaniem w kraju i za granicą, a tym samym promują Łódzkie. Statuetki były wręczane w siedmiu kategoriach: „Łódzkie zaprogramowane na przyszłość”, „Sukcesja z sukcesem”, „Międzynarodowy sukces”, „Debiut Roku”, „Nagroda specjalna”, „Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności” i „Biznes na plus – nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego”. Tę ostatnią i jednocześnie najważniejszą odebrały dwie firmy – Ceramika Paradyż i Grupa Tubądzin.

Przyznaliśmy ex aequo pierwszą nagrodę firmom, które są wizytówką naszego województwa. Oprócz branży włókienniczej, z którą Łódzkie kojarzy się najbardziej, to w dziedzinie płytek ceramicznych jesteśmy prawie mistrzami Europy. Jesteśmy z was dumni - mówił do nagrodzonych Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który pogratulował wyróżnień wszystkim laureatom i nominowanym w każdej z siedmiu kategorii. - To zwycięstwo ludzi, którym zależy, żeby gospodarka w naszym województwie i kraju rozwijała się i żebyśmy osiągali sukcesy dzięki takim firmom, jak wasze.

W kategorii „Łódzkie zaprogramowane na przyszłość” statuetkę otrzymała firma APS - Ekoinnowacje za przedsięwzięcia naukowe w obszarze technologii Odnawialnych Źródeł Energii. Nagroda „Sukcesja z sukcesem” powędrowała do rąk właścicieli przedsiębiorstwa AMZ-KUTNO S.A., które  specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji zabudów specjalnych samochodów użytkowych: ambulansów, bankowozów, pojazdów specjalnych dla służb mundurowych, a także pojazdów wojskowych. W uznaniu za utrzymanie wysokiego poziomu sprzedaży w czasie pandemii, nagrodę w kategorii „Międzynarodowy sukces” otrzymała firma Irena Struniec Enterprise ze Zgierza. Nagroda publiczności trafiła do rąk prezesa klubu Widzew Łódź, a nagroda specjalna do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1, S.A. w Łodzi m.in. za potencjał i możliwości rozwojowe.

 

Podczas czwartkowej gali, za zasługi dla promocji regionu, wyróżniono także wyjątkowych sportowców z Łódzkiego. Nagrody sportowe oraz tytuły „Sportowego Ambasadora Województwa Łódzkiego” otrzymali panczenistka Karolina Bosiek doceniona za zdobycie złotego medalu podczas Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim oraz lekkoatleta Adam Kszczot za całokształt swojej sportowej kariery.

 

Wieczór pełen nagród był ostatnim punktem programu drugiego dnia Europejskiego Forum Gospodarczego, które w dniach 14-16 grudnia odbywa się w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. Wydarzenie, którą prowadzili Agata Konarska i Tomasz Kammel, rozpoczęło się od pokazu odzieży Lidii Kality, w którym modelkami były Amazonki, pacjentki, które zakończyły proces leczenia onkologicznego lub są w jego trakcie. Celem pokazu było zachęcenie Polek do badań profilaktycznych. Ostatnim punktem wieczoru był koncert zespołu De Mono.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

korpo ~korpo (Gość)16.12.2022 10:46

'Glo..baliści' pozwalają wam się jeszcze bawić.

62


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)16.12.2022 09:37

A z Piotrkowa żadna firma nie dostała?
Przecież tu jest zagłębie przemysłowe.
A gdzie piotrkowski Haering, firma na światowym poziomie ! Dziwne ;)

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat