TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Wiceprezydent uniewinniony

MaWag
MaWag wt., 30 września 2014 14:59
Wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek został uniewinniony przez sąd apelacyjny od zarzutu pomówienia Krzysztofa Piesika. Sąd apelacyjny co do istoty nie zgodził się z wyrokiem sądu pierwszej instancji.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

To finał sprawy która 27 listopada ubiegłego roku w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim (sąd pierwszej instancji) zakończyła się nieprawomocnym wyrokiem skazującym wiceprezydenta Piotrkowa Andrzeja Kacperka. Wówczas sąd uznał Kacperka za winnego pomówienia byłego kierownika piotrkowskiej pływalni Krzysztofa Piesika. Strony złożyły apelacje w tej sprawie.

W ogłoszonym 30 września wyroku Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim (sąd apelacyjny) po rozpoznaniu w dniu 23 września 2014 r. sprawy oskarżonego Andrzeja Kacperka zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że “uniewinnia oskarżonego Andrzeja Kacperka od popełnienia przypisanego mu czynu, a kosztami procesu w sprawie obciąża oskarżyciela prywatnego Krzysztofa Piesika” – cytował sentencję wyroku SSA Stanisław Tomasik.

Zmianę wyroku uzasadniał sędzia referent Bartłomiej Niedzielski, a głównym argumentem stał się fakt, iż Krzysztof Piesik w latach 2009 – 2012 rzeczywiście był dyrektorem Miejskiego Centrum Sportu w Tuszynie. – Po tym, jak przestał być dyrektorem (7 marca – 13 lipca 2012) miała miejsce kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej w tym ośrodku, która stwierdziła protokołem nieprawidłowości. (...) 16 sierpnia2012 r. zostało wydane przez Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie postanowienie, zgodnie z którym postanowiono wszcząć śledztwo w sprawie zaistniałego w okresie od 2010 do 2011 r. w Tuszynie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych (dyrektora i głównej księgowej Centrum) w zakresie gospodarki kasowej, gospodarowania mieniem, zatrudnieniem i wynagradzaniem pracowników, zakupem dostaw i usług na potrzeby ośrodka, w wyniku czego wyrządzono szkodę w wysokości 207 tys. 757 zł na szkodę gminy Tuszyn – mówił sędzia Niedzielski.

Sąd zestawił treść postanowienia o wszczęciu śledztwa z tym, co na antenie Informacji Piotrkowskich powiedział Andrzej Kacperek (że w stosunku do Piesika toczy się postępowanie karne o dopuszczenie się czynów zabronionych w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych w jednej z jednostek gminy Tuszyn) i doszedł do wniosku, że treść wypowiedzi, która miała zniesławić oskarżyciela prywatnego (dotycząca tego, że jego osoba została powiązana z toczącym się postępowaniem karnym), opiera się na prawdzie i zarzut wobec niego jest prawdziwy. Co do istoty nie zgodził się więc z rozstrzygnięciami sądu pierwszej instancji.

Ogłoszony wyrok jest prawomocny. Może być on jedynie zaskarżony w drodze nadzwyczajnego środka odwoławczego, jakim jest kasacja. Czy Krzysztof Piesik skorzysta z tego środka – o tym zdecyduje po konsultacji z reprezentującą go w tej sprawie mecenas.

Or

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 26

    reklama

    Dla Ciebie

    6°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio