Advertisement

W gminie Wola Krzysztoporska powstaną podziemne linie elektroenergetyczne

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 06 lipca 20217
W ramach rozbudowy infrastruktury na rurociągu Płock – Koluszki – Boronów na terenie gminy Wola Krzysztoporska, w miejscowości Jeżów planowana jest budowa nowej stacji pomp wraz z niezbędną infrastrukturą (np. przyłącze elektroenergetyczne). Przez wyznaczone działki na terenie gminy będą przebiegać podziemne linie elektroenergetyczne średniego napięcia, które zasilą obiekty Stacji Pomp w Jeżowie. Mieszkańcy muszą się więc liczyć z pracami ziemnymi na ich terenie. Prace rozpoczną się w połowie lipca tego roku i potrwają około 4 miesięcy.
fot. wola-krzysztoporska.pl fot. wola-krzysztoporska.pl

 

Budowane przyłącze elektroenergetyczne na terenie gminy Wola Krzysztoporska będzie miało długość 2,7 km (całość 17 km) i przebiegać będzie przez 73 działki. Oczywiście wcześniej każdy właściciel został powiadomiony o mających nastąpić pracach (całość odbywa się na podstawie tzw. specustawy naftowej). Przed wejściem w teren przez rzeczoznawców spisywane są też protokoły stanu nieruchomości. Ten proces zostanie powtórzony po zakończeniu robót, tak by móc oszacować zniszczenia i określić kwotę odszkodowania. Wojewoda określi wysokość odszkodowanie za ograniczenie korzystania z nieruchomości, szkody, zachowanie strefy ochronnej właśnie na podstawie operatów sporządzonych przez licencjonowanych rzeczoznawców. Właściciele nie będą musieli sami występować z wnioskami o odszkodowania. W ich imieniu złoży je pełnomocnik PERN, czyli inwestora. Tam, gdzie działki nie będą miały uregulowanego stanu prawnego, odszkodowanie trafi do sądowego depozytu na 10 lat.

 

W księgach wieczystych działek, przez które przebiegało będzie przyłącze, pojawią się też wpisy o ograniczonej możliwości korzystania z nieruchomości (trwałe ograniczenie w ich użytkowaniu)


Warto dodać, że przyłącza elektroenergetyczne do stacji pomp będą realizowane na głębokości około 1,2 m (całość prac ziemnych). Strefa ochronna po zakończeniu robót wynosi 2 m, po każdej stronie po 1 m od osi kabla. Wewnątrz strefy niedopuszczalne jest wznoszenie budowli, urządzanie stałych składów i magazynów oraz zalesianie i sadzenie drzew.


Przypomnijmy, że 31 maja 2021 r. w gminie Wola Krzysztoporska rozpoczęły się prace geodezyjne prowadzone w związku z planowaną rozbudową infrastruktury.


Pytania w sprawie prac geodezyjnych można kierować do:

Przedstawiciela Generalnego Wykonawcy Inwestycji (tel. 731 690 900) – w zakresie prac geodezyjnych.

Kierownika budowy (tel. 607 068 649) – w zakresie informacji o przyłączu energetycznym.

 
Pod numerem telefonu 600 329 027 można uzyskać informacje o całym przebiegu procesu inwestycji.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie: boronowtrzebinia.pl i w broszurach na https://www.wola-krzysztoporska.pl/jezow-pern-zaczyna-prace-przy-budowie-przylaczy-elektroenergetycznych/.

 

źródło: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paweł ~Paweł (Gość)07.07.2021 08:05

Dobrze że to nie idzie przez naszą ukochaną gminę Sulejów bo pewnie jeden Pan zażyczył by sobie kolanko z tego rurociągu i rurę pod kładką .....

10


Gimbaza ~Gimbaza (Gość)06.07.2021 20:57

Przyjdzie wiatr zerwie linie i rozkopiom pół drogi.

11


go?ć_adam ~go?ć_adam (Gość)06.07.2021 14:10

Będą mi za to płacić bo jak nie to nie dam przekopać

21


Z krynżny ~Z krynżny (Gość)06.07.2021 10:01

Najwięcej to powstaje plam oleju na lokalnych drogach.

30


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)06.07.2021 11:13

To tak istotna informacja dla mieszkańców Woli, jak opublikowana kiedyś informacja, że przez Piotrków przejedzie pendolino, ale się nie zatrzyma.

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat