Sąd konkursowy składa się głównie z architektów, a jego zadaniem jest wyłonienie najlepszej koncepcji urbanistyczno – architektonicznej rozbudowy hali. Komisja ocenia część graficzną i opisową pracy, posługując się takimi kryteriami, jak: walory rozwiązań architektoniczno – urbanistycznych (60%), ekonomika rozwiązań (25%), cena projektu (10%) oraz przeprowadzenie konsultacji ze związkami sportowymi na etapie prac koncepcyjnych (5%).
- Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie prace są zakodowane, co oznacza, że komisja nie zna autorów prac. Po ocenie wszystkich wyłoniona zostanie najlepsza koncepcja. Dopiero wówczas odkodujemy dokumentację i poznamy zwycięską firmę – przybliża ogólne zasady konkursu mgr inż. arch. Anna Nowak, przewodnicząca sądu.
Autor najlepszej koncepcji weźmie udział w dalszym postępowaniu, którego celem jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej.
Dokumenty wraz z pozwoleniem na budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem mają być gotowe do października. Następnie miasto złoży wniosek o dofinansowanie hali, której budowa najprawdopodobniej wystartuje w 2019 roku.
- Ostatnie w tym roku paczki żywnościowe rozdane
- Łódzkie. W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków. Bez ofiar
- Policja pamięta o swoim byłym komendancie
- Zabiła swojego ojca, trafiła na 3 miesiące do aresztu
- Nie ma zagrożenia dla budowy ekspresówki z Piotrkowa do Sulejowa
- Wypadł z drogi i uderzył w drzewo
- Rozpoczyna się budowa nowej świetlicy we Włodzimierzowie
- Turniej charytatywny dla Patryka Wysmyka
- Gmina Sulejów inwestuje w bezpieczeństwo strażaków – wymiana butli powietrznych w jednostkach OSP KSRG