Advertisement

Synoptycy się nie mylili

ePiotrkowRegion Piątek, 01 kwietnia 20224
Najlepszy primaaprilisowy żart zrobiła nam dzisiaj... pogoda. Potwierdziły się prognozy, jakie od kilku dni prezentowali nam synoptycy. W całym regionie już w nocy krajobraz zaczął pokrywać się śniegiem, a w piątkowy (01.04.2022) poranek biało jest już praktycznie wszędzie. Niebezpiecznie może być w związku z tym na drogach.

fot.: MoPaw

 

 

Kto zimową kurtkę schował już głęboko w szafie, dziś rano być może musiał głębiej do niej sięgnąć. Natura w drugim tygodniu wiosny i pierwszym dniu kwietnia postanowiła zrobić nam primaaprilisowy żart i... założyła zimową maskę. Ślisko jest nie tylko na drogach, ale też na chodnikach. Kierowcy i piesi - ważcie każdy wasz ruch.

 

Wiele wskazuje na to, że pogoda nie zmieni się znacznie w najbliższych godzinach. Jak informują przedstawiciele grupy Łowcy Burz Łódzkie:

Polska jest pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego, który przebiega na południe od naszego kraju, a co za tym idzie, ściąga nam chłodne powietrze. Temperatura będzie oscylować poniżej zera. Duże zasoby wilgoci w połączeniu z niższą temperaturą dadzą w efekcie opady ciężkiego, mokrego śniegu. Niewykluczone, że lokalnie pokrywa śnieżna przekroczy 20 cm! Warunki na drogach bardzo trudne. Istnieje spore niebezpieczeństwo złamania konarów drzew oraz zerwania linii energetycznych. 


Największe opady mają wystąpić w nocy z piątku na sobotę. - W ciągu soboty śnieg będzie topniał, jednak podtrzymujemy ostrzeżenie na całą sobotnią dobę ze względu na ilość śniegu, która od tak w jedną chwilę nie stopnieje - dodają Łowcy Burz.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Huragan Jarosław ~Huragan Jarosław (Gość)01.04.2022 08:36

Dlaczego żart?

20


go?ć_michał ~go?ć_michał (Gość)01.04.2022 20:55

Raz do roku to I kura piernie...

01


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)01.04.2022 08:48

I będą e-dzwony

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat