Startuje wielka inwestycja. Pierwszą łopat(k)ę wbiły dzieci!

Sobota, 16 grudnia 202324
W Sulejowie startuje jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Od wbicia symbolicznej łopaty rozpoczęto budowę nowej siedziby samorządowego przedszkola. Będzie to nowoczesny dwukondygnacyjny budynek pasywny.

Ładuję galerię...

Nowy budynek powstanie na placu przed aktualną siedzibą przedszkola. W czwartek burmistrz Sulejowa podpisał umowę z wykonawcą, a dzień później symbolicznie rozpoczęto inwestycję. Zrobiły to osoby najbardziej zainteresowane, czyli same przedszkolaki. To one wbiły pierwsze łopatki w miejscu, gdzie rozpocznie się budowa. 

Czekaliśmy na tę inwestycję bardzo długo, ale wierzyłem, że to się uda. Jestem zaskoczony, że te procedury udało nam się załatwić tak łatwo, a przede wszystkim tak szybko. Minęły raptem cztery miesiące od przyznania dofinansowania z Polskiego Ładu, a my rozpoczynamy inwestycję. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy nacisnęli, przycisnęli i uzyskali dofinansowanie - mówił burmistrz Wojciech Ostrowski, który dziękował także za pomoc posłom Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności Antoniemu Macierewiczowi. 

Na przyszłym placu budowy obecny był także Cezary Pawlik z firmy Esinvest, która będzie wykonawcą inwestycji. To ta sama firma, która wybudowała pasywny basen w Sulejowie. 

 Czeka nas jeszcze trochę pracy biurowej, przygotowanie zaplecza budowy, zamawianie materiałów, uzgodnienia i przygotowanie terenu pod budowę. Mamy do demontażu trochę istniejących utwardzeń i krzewów. Planujemy wejście ciężkiego sprzętu w połowie stycznia. To będzie budynek dwukondygnacyjny, posiadający szereg nowatorskich rozwiązań. Będą to m.in. nowoczesne instalacje, jak żaluzje z automatyką pogodową. Poza tym dużo fajnych rozwiązań typu: pokój dla kobiet w ciąży, nowoczesna kuchnia z zapleczem magazynowym i chłodnią, sala wielofunkcyjna z dzieloną, przesuwną ścianą – wyliczał Cezary Pawlik. 

Radości z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Renata Firmowska, dyrektor przedszkola. 

To piękne uczucie i historyczna chwila dla nas wszystkich. Walczyliśmy o tą inwestycję wraz z rodzicami i dziećmi. Nowe przedszkole to nowe możliwości. Cieszymy się, że dostaliśmy taki piękny gwiazdkowy prezent. Będzie nowoczesne, pasywne i energooszczędne przedszkole. Przede wszystkim będzie ono większe niż do tej pory. Będziemy mogli do placówki przyjąć więcej dzieci - mówiła Renata Firmowska. 

Na realizację inwestycji gmina Sulejów pozyskała 14 mln 450 tys. złotych dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Cała inwestycji będzie zaś kosztować 14 mln 783 tys. złotych. 

 

Zgodnie z zapisami w umowie, budowa przedszkola pasywnego w Sulejowie powinna się zakończyć do 30 kwietnia 2026 roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Twójstaryalejary ~Twójstaryalejary (Gość)16.12.2023 19:59

Po co tam pokoj dla rodzacych?

60


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)18.12.2023 10:27

Oby te miliony sprawiły, że budynek będzie "sprawny", nie jak basen, który właściwie nie działa, a już szczególnie w okresach świątecznych , wakacyjnych i innych wolnych dni. Awaryjność tego basenu prosi się chyba o jakąś kontrolę ...

31


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)19.12.2023 07:56

Ile metrów będzie miało to przedszkole ?? Bo cena jak za wieżowiec

30


A1co ~A1co (Gość)17.12.2023 17:56

W Czarnocinie postawili przedszkole za 4 mln w Gorzkowicach 7mln a tu 14mln. Brawo i oby starczyło na wyposażenie.

31


Krasucka ~Krasucka (Gość)17.12.2023 16:42

To wariactwo wydać 15 milionów , w Gorzkowicach wydali 6 mln.!!!!! A wodociągi?! A kanalizacja?! A turystyka?! Czy ktoś tam jeszcze myśli? Skoro dali dotację na przedszkole -14 mln,daliby też dzieląc na potrzeby wszystkich mieszkańców 7mln na przedszkole i 7mon na sieć wodociągowa. Ktoś powinien to rozliczyć!

41


Mgr ~Mgr (Gość)16.12.2023 18:46

Dzieci szykują się już do zawodu

10


gośc ~gośc (Gość)17.12.2023 13:53

Antoni Macierewicz obiecał, ale co będzie dalej. Chyba kasy nie przywiózł.

22


nnn. ~nnn. (Gość)17.12.2023 06:19

Pierwsza łopata jest ważna nawet wbita przez dzieci /to nic nowego bo dzieci często wbijają łopatę/kę/ ,ale ważniejsze jest wybicie "ostatniej łopaty" w tym wypadku oddanie obiektu do użytku. A sytuacja obecna jest "trochę inna" niż jeszcze dwa miesiące temu i może być różnie. Ale skoro już symbolicznie coś zaczęto trzeba czekać na efekty. A więc Sulejowianie ...czekajcie, czekajcie...

32


14 mln? ~14 mln? (Gość)16.12.2023 22:58

Dużo! Wiem, że wszystko podrożało, ale nie sądziłam, że aż tak. W Czarnocinie kosztowało niecałe 4 miliony, oddane w 2020r

41


Waspan ~Waspan (Gość)16.12.2023 22:17

Już była inwestycja klatka itd że do dziś nie wiadomo komu ona ma służyć tak samo plaża i pogłębianie Pilicy pod prąd

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat