Prokuratura bada okoliczności wypadku. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Czwartek, 11 kwietnia 202439
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 29 marca na ulicy Słowackiego. Kierujący autobusem komunikacji miejskiej potrącił przechodzącego na pasach pieszego. Mężczyzna tego samego dnia zmarł w szpitalu. Kierowca nie usłyszał jeszcze zarzutów.
fot. F. Zieliński fot. F. Zieliński

Jak informuje piotrkowska prokuratura, kierujący autobusem komunikacji miejskiej marki Solaris Urbino 12 Electric, w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doprowadził do potrącenia pieszego, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń, skutkujących jego śmiercią 29 marca o godzinie 23:05 w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim. Za przestępstwo z art. 177 § 2 k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W ramach dotychczasowego postępowania, m.in. przesłuchano ustalonych bezpośrednich świadków tego zdarzenia, przeprowadzono procesowe oględziny miejsca wypadku oraz oględziny biorącego w nim autobusu, z którego wnętrza zabezpieczono nagrania monitoringu, obejmujące stanowisko kierującego pojazdem oraz widok na zewnątrz pojazdu. Ponadto przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego pieszego i powołano biegłego celem rekonstrukcji przebiegu przedmiotowego wypadku drogowego - mówi Krzysztof Wiernicki z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Do tej pory kierowcy autobusu nie przedstawiono zarzutu. Prokurator Krzysztof Wiernicki informuje, że jedna z weryfikowanych procesowo w toku prowadzonego śledztwa wersji zakłada, że przyczyną wypadku mogło być nienależyte obserwowanie przez niego przedpola jazdy z uwagi na korzystanie z telefonu komórkowego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Koperta ~Koperta (Gość)11.04.2024 20:23

A to jeszcze nie poleciał do emiratów?

82


go?ć_aaa ~go?ć_aaa (Gość)16.04.2024 22:59

W imieniu kierowcy jeśli już wszyscy się wypowiedziel bo go znam najważniejsza jest tragedia człowiek zginął człowiek tragedia dla całej rodziny zmarłego ktoś to zrobił i na 100% dla niego i jego rodziny jest mega ciężko to nie były wyścigi nieszczęśliwy wypadek szkoda serio dwóch

30


***uarzyca. ~***uarzyca. (Gość)13.04.2024 00:54

Prokurator rejonowy w Piotrkowie *** powinien polecieć za czynności podejmowane pod jego nadzorem . skutki staranowania przez BMW innego samochodu na A1 były tragiczne.
Powinien dołączyć do odwołanej kierowniczki okręgu i sam zrezygnować.

50


Autokar ~Autokar (Gość)11.04.2024 21:25

Autobus zatrzymał się kilkanaście metrów za pasami, to chyba nie jest normalne przy potrąceniu. Ewidentnie kierowca chyba nie patrzył w ogóle na drogę, gdyby widział pieszego to chyba zatrzymał by się od razu, góra 1-2 metry za pasami, a nie kilkanaście. Wystarczy zobaczyć zdjęcia z miejsca zdarzenia.

81


miasto ~miasto (Gość)12.04.2024 19:03

Nie wiem dlaczego ale ja jestem za kierowcą, po jego stronie.

14


Ja pieszy ~Ja pieszy (Gość)12.04.2024 18:48

Nie jestem kierowcą, nie mam samochodu i uważam, że ten przepis jest głupi zwyczajnie. Pieszy może poczekać, piszę to jako pieszy, zatrzymywanie kilku samochodów a potem ruszanie i tak w kółko nie jest "ekologiczne". Często robię tak, że czekam aż nie bedzie samochodów gdzieś z boku przejścia i wtedy przechodzę, żeby was kierowców nie stresować.

43


Mentlik ~Mentlik (Gość)12.04.2024 18:44

To w końcu autobus czy emzetka?

31


Do zwolnienia ~Do zwolnienia (Gość)12.04.2024 18:17

Dodam tylko że to jest kierowca zawodowy.

30


xn. ~xn. (Gość)11.04.2024 14:34

cyt.....że przyczyną wypadku mogło być nienależyte obserwowanie przez niego przedpola jazdy z uwagi na korzystanie z telefonu komórkowego" Jeśli mu to udowodnią to będzie miał przerąbane. A tak swoją drogą. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych przepisów w ruchu drogowym ostatnich lat jest pozwolenie na bezwzględne pierwszeństwo pieszych na przejściach drogowych. Być może prawodawca myślał ,że pieszy na przejściach przez ulicę też będzie myślał ,ale w wielu przypadkach tak nie jest. To piszę jako kierowca. Z drugiej strony jako pieszy przechodząc przez ulicę w takim miejscu n a p r a w d ę zachowuje tzw. czujność i nie włażę na przejście jak przysłowiowa krowa...dzięki temu mam się dobrze.

292


Norma ~Norma (Gość)11.04.2024 20:01

Pieszy na pasach ma pierwszeństwo. A co do kierowców autobusów, to często widzę jak rozmawiają przez telefon podczas jazdy

116


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat