Advertisement

Powstały nowe boiska

Urząd Gminy Wola Krzysztoporska Sobota, 16 września 20234
Sportowcy i ci, którzy po prostu lubią ruch, będą mieli doskonałe warunki treningowe. Dwa boiska – wielofunkcyjne i do piłki nożnej, szatnia, rozbudowany plac zabaw - tak wygląda duży, nowoczesny kompleks sportowy, który powstał w Gomulinie.

Ładuję galerię...

Kompleks będzie się składał z kilku istotnych elementów.

Miłośnicy ruchu będą tu mieli doskonałe warunki do uprawiania sportu. Obiekt w godzinach dopołudniowych będzie do dyspozycji uczniów Szkoły Podstawowej w Gomulinie, a popołudniami będą mogli z niego korzystać pozostali mieszkańcy gminy. Warto dodać, że jest tu także boisko trawiaste znajdujące się tuż obok nowo powstałych boisk, a także siłownia plenerowa. Dla dzieci jest piękny, nowy plac zabaw. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie i tłumnie korzystać z nowych obiektów – podkreśla wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w 2022 r. Prace postępowały na tyle sprawnie, że zakończyły się przed terminem. Przebudowy i rozbudowy wymagał plac zabaw przy Szkole Podstawowej, a także wschodnie ogrodzenie szkoły na odcinku. Powstały też nowe boiska.

 W skład zespołu boisk wchodzą: boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 36×22 m wraz z wyposażeniem oraz oświetleniem solarnym; boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z wyposażeniem do gry w piłkę nożną (ORLIK) o wymiarach 59×29 m wraz z oświetleniem, kontener szatniowy wraz z niezbędnymi przyłączami, utwardzone dojścia, ciągi komunikacyjne oraz piłkochwyty i ogrodzenie boisk z bramą i furtką – relacjonują urzędnicy.

Prace przy nowym kompleksie kosztowały blisko 2 mln 700 tys. zł. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała 1 mln 265 tys. 500 zł dofinansowania z pierwszej edycji Polskiego Ładu.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_mieszkaniec ~goœć_mieszkaniec (Gość)18.09.2023 21:04

Potrzebą pierwszego rzędu jest kanalizacja dla wszystkich mieszkańców ale widzę, że unia daje dotacje na place zabaw i boiska to się bezmyślnie bierze. Przed tamtymi wyborami to właśnie kanalizacja była priorytetem a nie potrzeby trzeciego rzędu jakim moim zdaniem jest boisko i zdublowany plac zabaw.

20


go?ć_rolnik ~go?ć_rolnik (Gość)17.09.2023 19:43

I tak będą narzekać na Polski Ład.Takich inwestycji na gminach za PSL -nie było.Nie było świetlic dla Kół Gospodyń Wiejskich, świetlice klubów rolnika zostały za poprzedników pozamykane .Bo pieniądze były dla dużych miast

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat