Ponad pół tysiąca biegaczy w Bełchatowie

Niedziela, 18 listopada 20124
Do niedzielnego biegu ulicami Bełchatowa zgłosiło się ponad 700 osób. Nie wszyscy stanęli na starcie, ale i tak 16. edycja Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” okazała się rekordowa Na ulicach można było zobaczyć ponad 650 biegaczy.

Bieg Uliczny „Bełchatowska Piętnastka”, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Bełchatowa cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów, jaki i zawodowych biegaczy. Potwierdzeniem jest tegoroczna rekordowa liczba 610 uczestników biegu głównego. Równolegle do „Piętnastki” zorganizowano także bieg rekreacyjny oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km, w którym udział wzięły 43 osoby.

W tegorocznej edycji biegu oprócz zawodników z kraju na starcie nie brakowało także gości z zagranicy. I to właśnie oni uplasowali się w czołówce „Bełchatowskiej Piętnastki”. W klasyfikacji generalnej biegu głównego zwyciężył Bogdan Semonowicz z Ukrainy, jako drugi linię mety przekroczył jego rodak - Roman Romanenko. Na miejscu trzecim uplasował się Igor Teterukov z Białorusi. Pierwszy Polak - Rafał Nowak z Częstochowy zajął 6 miejsce. Wśród kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły: Katarzyna Durak, oraz Natalija Lewonkova (Ukraina) i Halina Karnatsevich (Białoruś).

Puchary oraz nagrody wręczali prezydent Marek Chrzanowski oraz wiceprezydent Janusz Mękarski.

Poza klasyfikacją generalną, nagrody przyznano także dla biegaczy i biegaczek z Bełchatowa, którzy w tym roku stanowili mocną grupę 82 zawodników. Najszybszym bełchatowianinem okazał się Tomasz Owczarek, najlepszą zawodniczką z Bełchatowa została Katarzyna Kłucjasz. Nagrodzeni zostali również uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy kto ukończył bieg główny, bądź bieg rekreacyjny i marsz nordic walking został uhonorowany pamiątkowym medalem.

Współorganizatorami „Bełchatowskiej Piętnastki” są Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Klub Biegacza „Spartakus”.