Advertisement

Pogoda na weekend

Strefa FMRegion Piątek, 14 stycznia 202217670
Ostatnie dni przyniosły cieplejsze powietrze, ale i silniejszy wiatr. Co czeka nas w weekend? Oto prognoza Łowców Burz Łódzkie.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

 

- W piątek tzw. szara pogoda - przewiduje rzecznik Łowców Michał Sowała. - W ciągu dnia temperatura maksymalnie wzrośnie do 4-5 stopni Celsjusza. Zachmurzenie duże. Od rana do wieczora mogą występować opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na drogach będzie ślisko. Wiatr będzie wiać z zachodu i północnego zachodu w porywach osiągając do 60 km/h. Ciśnienie będzie wzrastać i wieczorem osiągnie 1022 hPa. Wtedy słabnie również wiatr.
Noc na większości obszaru województwa będzie pochmurna. Temperatura spadnie do -2 kresek, co będzie skutkowało oblodzeniem na drogach i chodnikach. Nocą ciśnienie będzie wzrastać i nad ranem wyniesie 1026 hPa. Wiatr zmieni kierunak na zachodni. W porywach będzie osiągać do 30 km/h.


W sobotę czeka nas nieco więcej przejaśnień. Zachmurzenie umiarkowane lub całkowite. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 0 stopni. Po południu jednak szybko zacznie spadać. Ciśnienie wzrośnie do 1027 hPa. Wiatr słaby, zachodni.
Nocą temperatura spadnie do -4 stopni Celsjusza. Ciśnienie również zacznie spadać i nad ranem wyniesie 1022 hPa. Wiatr zmieni kierunek na południowy a w porywach osiągnie do 20 km/h.


W niedzielę czeka nas kolejna dawka słońca. Na większości obszaru województwa zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalnie wyniesie 2 stopnie. Wiatr zachodni w porywach osiągający do 50 km/h. Czeka nas dalszy spadek ciśnienia. Na koniec dnia barometry powinny wskazać 1010 hPa. W nocy będzie wzmagał się wiatr, którego porywy mogą wzrosnąć do nawet 70 km/h, choć na północy województwa nie wyklucza się porywów osiągających 90 km/h.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat