Muzea i placówki poza stałymi i czasowymi wystawami oferują specjalnie przygotowane na tę noc dodatkowe atrakcje takie jak projekcje filmowe, pokazy i warsztaty.
Po wielu miesiącach remontu zwiedzającym zostanie udostępniona jedna z najlepiej rozpoznawalnych przestrzeni Muzeum Sztuki w Łodzi – Sala Neoplastyczna. Centralne Muzeum Włókiennictwa poszerzyło swoją ofertę o multimedialną wystawę mieszczącą się w budynku starej kotłowni na terenie Białej Fabryki. W tegorocznej edycji imprezy udział wezmą również mniej znane muzea: działające od 20 lat Muzeum Morskie mieszczące się w VI LO im. J. Lelewela przy ul. Podmiejskiej 21 czy Muzeum Sztuki Iluzji przy ul. Łąkowej 21.
Oprócz tradycyjnych ekspozycji udostępnionych w salach muzealnych będzie można obejrzeć wystawy w galeriach, wziąć udział w pokazach nieba w planetarium, zobaczyć etiudy studentów łódzkiej szkoły filmowej, uczestniczyć w koncertach łódzkich zespołów, ruszyć w podróż kolejką wąskotorową. Do tegorocznej imprezy włączy się również Radio Łódź, w siedzibie którego będzie można obejrzeć kolekcję płyt winylowych i starych radioodbiorników. Dziennikarze radiowi zapraszać będą do udział w audycji na żywo – ze studia lub ze specjalnego tramwaju kursującego do radiostacji.
W tę wyjątkową noc będzie można również zwiedzić wnętrze dawnej tkalni Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250, która po renowacji gościć będzie wystawę "Młodzi do Łodzi" będącą częścią ogólnopolskiego spotkania młodych architektów.
Na nocne spacery po mieście zapraszają przewodnicy łódzcy TOTUTOTAM. Dzięki nim uczestnicy wycieczek będą mogli poznać wnętrza obiektów niedostępnych do zwiedzania na codzień, takich jak: Pałac Schweikertów, pałac dawnego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego, Cerkiew Prawosławną im. A. Newskiego, Willa Richarda Schimmela.
MUZEUM ROZPROSZONE zabierze nas na spacery tematyczne: Tuwim tu był, Moc Techniki, Od teatru do teatru, Kierunek Polesie, Dyktatura mody, Łódź na talerzu.
Aby ułatwić mieszkańcom i turystom przemieszczanie się pomiędzy placówkami uruchomione zostaną specjalne linie komunikacji miejskiej. W godzinach 18:00 – 01:00 kursować będą dwie linie tramwajowe M1 i M2 oraz dwie linie autobusowe M3 i M4. W trakcie przejazdu Trambusem kursującym na trasie: Muzeum Sztuki MS1 – MS2- Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne – Centralne Muzeum Włókiennictwa uzyskać będzie można informacje o funduszach europejskich oraz wziąć udział w konkursie z nagrodami.
źródło: www.turystyczna.lodz.pl
- Czy warto kupić first minute na lato 2025?
- Jest rowerowy przewodnik po powiecie bełchatowskim
- Turyści z Bujen najlepsi w kraju
- Turystyka piesza w Pomorskiem jesienią
- Koszule nocne - połączenie stylu i wygody na każdy wieczór
- Nowy znak na Stare Miasto
- Czy Cieszanowice będą kąpieliskiem?
- Piotrkowska wyprawa na Kazbek zatrzymana na wysokości 3563 m n.p.m.
- Osiem kilometrów rowerowej trasy już niebawem