Nietrzeźwi i bez uprawnień na drogach regionu

Policja KMP PiotrkówRegion Środa, 25 stycznia 20235
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz mundurowi z OPP w Łodzi, pełniący służbę na terenie miasta i powiatu kontrolowali kierowców, poruszających się drogami regionu. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierowców.
zdjęcie ilustracyjne / archiwum Policji Łódzkiej zdjęcie ilustracyjne / archiwum Policji Łódzkiej

23 stycznia 2023 roku, tuż przed godziną 9.00 piotrkowskie ulice przemierzał 33-letni kierujący oplem. Traf chciał, że tego dnia policjanci piotrkowskiej drogówki przeprowadzali działania ,, Trzeźwy poranek".

Zatrzymany do kontroli kierowca opla miał promil alkoholu w organizmie. Dalej nie pojechał a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty uprawnień do kierowania, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - mówi Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Dwie godziny później na terenie Wolborza funkcjonariusze OPP w Łodzi zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena passata, który nie zastosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Badanie stanu trzeźwości ujawniło kolejne popełnione przez 47-latka wykroczenie. Mężczyzna prowadził pojazd po użyciu alkoholu. Nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie - dodaje Mościńska.

 

Kilka minut po godzinie 13.00 policjanci na terenie Piotrkowa Trybunalskiego przy ulicy Górnej zatrzymali do kontroli bmw, po tym jak kierujący nim mężczyzna zignorował "STOP". Okazało się, że 30-latek ma zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, w związku z brakiem badań technicznych. BMW zostało odholowane, jego kierowca poszedł dalej pieszo, do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie go za popełnione wykroczenia.

 

Policjanci niezmiennie apelują o trzeźwość i rozsądek na drodze.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)28.01.2023 09:17

Bez przesady

01


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)25.01.2023 10:25

Takie akcje powinno się robić od godziny 5 rano jak wszyscy wczorajsi i dzisiejsi wsiadaj do auta. Coraz częściej takie kontrole powinny być

93


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat