Najstarsza mieszkanka gminy ukończyła 96 lat

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 29 listopada 20100
W listopadzie kolejna z trzech najstarszych mieszkanek gminy Grabica, urodzonych w 1914 roku, obchodziła urodziny. Jest to pani Józefa Patury (z domu Płachta), mieszkanka Lutosławic Rządowych.

Zgodnie z przyjętą w gminie Grabica tradycją w dniu urodzin jubilatkę odwiedziły: wójt gminy Grabica Edwarda Wójcik oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Migdał, które złożyły pani Józefie najserdeczniejsze życzenia z okazji 96 rocznicy urodzin.

Jubilatka urodziła się 11 listopada 1914 roku w Tychowie, gmina Czarnocin w rodzinie rolniczej. W wieku 20 lat wyszła za mąż za Stanisława Patury, rolnika z Lutosławic Rządowych. Przez cały czas utrzymywała się z pracy w gospodarstwie rolnym. Wychowała 2 dzieci, ma 7 wnuków, 11 prawnuków i 2 praprawnuków. Została wdową w 1974 roku.

Pani Józefa Patury przeżyła dwie wojny światowe. Pierwszej nie pamięta, bo była małym dzieckiem. Natomiast podczas II wojny wraz z rodziną została wysiedlona ze swojego gospodarstwa i przymusowo pracowała u niemieckiego gospodarza w sąsiedniej wsi. Wspomina, że po zakończeniu wojny musiała “dorabiać się” wszystkiego od nowa.

Mimo swojego wieku pani Józefa cieszy się dobrym zdrowiem i nie narzeka na poważniejsze dolegliwości. Jedyną przypadłością jest słaby słuch, dlatego też nie ogląda już telewizji i nie słucha radia, ale za to dużo czyta. Obecnie jubilatka jest pod opieką mieszkającej z nią córki Janiny oraz dwóch wnuczek: Ilony i Małgorzaty.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat