Moc emocji i wzruszeń na 40-lecie

Region Wtorek, 27 lutego 20242
Nowa Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich ma już 40 lat. W związku z tym jubileuszem zorganizowano specjalne obchody, w czasie których nie zabrakło artystycznych występów uczniów, odwiedzin absolwentów, ale też wzruszeń i emocji.

Ładuję galerię...

Słowa „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” stały się mottem jubileuszu 40-lecia istnienia nowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich. W murach dostojnej jubilatki pojawili się liczni goście, by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować jej czterdzieste urodziny. 

  

Uroczyste obchody rozpoczęły się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Anna Wojakowska-Wolska, która przybliżyła historię powstawania budynku nowej szkoły oraz powitała wszystkich przybyłych gości.

 
Następnie głos zabrał wójt gminy Łęki Szlacheckie Piotr Łączny, który wspomniał, że jest  absolwentem szkoły. Podziękował też za przybycie na uroczystość wszystkim gościom oraz byłej dyrektor, Danucie Głowackiej. Nadmienił również, że była ona wychowawcą jego klasy. Na ręce dyrekcji złożył zaś gratulacje i serdeczne podziękowania.

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu obecnych i byłych uczniów szkoły. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów wokalnych, ale nie tylko. Uczniowie ujawnili również swój talent aktorski w skeczu „Pokój nauczycielski w krzywym zwierciadle”, natomiast grupa taneczna wykonała układ pięknych tańców. Występy przeplatane były informacjami o historii szkoły.

 
Goście, którzy przybyli na uroczystość, złożyli jubilatom życzenia, podziękowali gronu pedagogicznemu za wielkie oddanie i czas poświęcony dzieciom i młodzieży, których zdobyta wiedza będzie procentować przez całe życie i rozsławiać imię szkoły. Następnie przekazali prezenty dla szkoły i pamiątkowe dyplomy. 

 
Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani jubileuszowym tortem, a w imieniu wójta Piotra Łącznego wręczono wszystkim uczestnikom wydarzenia pamiątkowe statuetki.

 
Po zakończeniu całej uroczystości, gdy muzyką czas umilał przybyłym zespół „Metius”, uczestnicy mogli zwiedzać szkołę oraz dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej. Duże zainteresowanie wzbudziły kroniki szkolne od początku istnienia szkoły. 

Z sentymentem i wzruszeniem odczytywane były historyczne wpisy, oglądane pamiątkowe zdjęcia uczniów i nauczycieli z minionych lat. Była to dla wielu przybyłych chwila powrotu do lat młodości i źródłem wspomnień - relacjonują przedstawiciele szkoły.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marlenka ~Marlenka (Gość)02.03.2024 07:59

W kolejnych wyborach proszę o nowe twarze w polskiej polityce, a nie w kółko skakanie ze stołka na stołek...

00


go?ć_olga ~go?ć_olga (Gość)27.02.2024 11:22

Wszystko na pokaz kandydaci na wójtów, radnych gminnych i powiatowych, zama śmietanka, absolwentów i nauczycieli jak na lekarstwo

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat