Miliony złotych na inwestycje w regionie

Poniedziałek, 26 lutego 202429
Hala sportowa przy szkole we Włodzimierzowie, pasywny basen w Sulejowie, czy kościół farny w Piotrkowie. Te wszystkie miejsca łączą dotacje z budżetu województwa łódzkiego. Sprawdź, jak wyglądają miejsca, które zmieniły się w ostatnim czasie, upiększając otoczenie naszych małych ojczyzn lub czyniąc je bezpieczniejszym.

Ładuję galerię...

Parafia św. Jakuba w Piotrkowie jest najstarszym kościołem w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki programowi „Łódzkie ratuje zabytki” możliwe było odnowienie m.in. kruchty oraz bocznych ołtarzy w kaplicy św. Krzyża i pw. Ukrzyżowania. Prace zostały zwieńczone konserwacją ołtarza głównego. Piotrkowska fara z budżetu województwa otrzymała łącznie ponad 400 tys. zł.

 


Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie dzięki wsparciu samorządu województwa, w ubiegłym roku mogła wyremontować salę gimnastyczną. Koszt dofinansowania to 230 tys. zł z programu „Infrastruktura Sportowa Plus”. Szkoła została zbudowana w latach 60. ubiegłego wieku i dotąd sala przechodziła jedynie drobne remonty. Ostatnia inwestycja m.in. wymiana instalacji elektrycznej oraz nawierzchni, przeniosły ten sportowy obiekt w XXI wiek

 

Niewątpliwie kolejną ważną inwestycją dla lokalnej społeczności z gminy Sulejów jest powstanie budynków pasywnych: basenu i hali sportowej w Sulejowie. Dzięki budowie obiektu, z którego korzystają m.in. zespoły sportowe, uczniowie gminnych podstawówek mogą korzystać z zajęć nauki pływania. 


Samorząd województwa był jednym z inicjatorów pogłębienia Pilicy, która przez wiele lat, zagrażała mieszkańcom Sulejowa. Inwestycję zakończono w grudniu 2021 roku. Nad pogłębioną Pilicą w Sulejowie powstała kładka dla pieszych i rowerzystów, którą samorząd województwa dofinansował kwotą 2,5 mln zł.

 
Budowa kładki wpisała się w projekt rewitalizacji centrum stolicy gminy, który samorząd województwa wsparł dotacją w wysokości ponad 10 mln zł. Dzięki dofinansowaniu, w Sulejowie powstała nowoczesne aula multimedialna, która jest siedzibą m.in. Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie prowadzone są zajęcia dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz gdzie swoje próby mają członkowie zespołu Piliczanie – jednego z laureatów nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)26.02.2024 21:55

Z tą pasywnościa basenu i sali gimnastycznej to bym nie przesadzał, wobec tych budynków nazwanie ich pasywnymi to mocne nadużycie.

70


Zed ~Zed (Gość)26.02.2024 12:47

Z publicznych pieniędzy to powinni postawić dom publiczny,chociaz troche radochy by ludzie mieli.

64


Marlenka ~Marlenka (Gość)27.02.2024 07:53

A kiedy remont kładki ??

40


A.B. ~A.B. (Gość)27.02.2024 11:07

"Najważniejszą" inwestycją jest remont kruchty w kościele farnym .Ciekawi mnie ile pieniędzy na ten remont przeznaczy Kuria i piotrkowski dekanat .Remont kruchty ,remont kapliczki z pieniędzy podatników ,czyli państwo "świeckie".

21


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)26.02.2024 21:55

Niech Starostwo dorzuci jeszcze trochę kasy,żeby zrobić wjazd rowerem na kładkę,bo narazie jest piesza i też nie dla wszystkich,bo wózkiem dziecinnym nie wjedzie się na wał i nici ze spaceru.Ławki na wałach też by się przydały,żeby rozkoszować się widokiem pięknej kładki.

60


Lolo ~Lolo (Gość)26.02.2024 13:16

My tą kładką otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.
Kładka powinna łączyć Podklasztorze z Polanką. Byłaby to naprawdę atrakcja, która by pomogła przywrócić świetność Polanki. Młodzi nie wiedzą, ale kilkadziesiąt lat temu ośrodki wypoczynkowe w Sulejowie tętniły życiem, były bary, smażalnie i mnóstwo turystów, a Victoria to był jeden z najlepszych lokali w województwie Piotrkowskim. Sulejów przyciągał filmowców i aktorów.

120


amożnabyło ~amożnabyło (Gość)26.02.2024 11:30

Skoro to jest Bazylika mniejsza, to można było pozbyć się tego komiksu na ścianach. W gotyckiej budowli nie było przecież współczesnych fresków i może czas odsłonić gotycką cegłę lub ją pobielić. Eklektyzm polskich kościołów to dobra lekcja historii, o ile ma swoje uzasadnienie w dziejach. Komiksy w piotrkowskiej farze odwracają jedynie uwagę od tego co najcenniejsze.

61


gagaga ~gagaga (Gość)26.02.2024 10:08

Na czołowym zdjęciu artykułu sztandarowy przykład "celowej" inwestycji - natężenie ruchu praktycznie żadne, wykończenie kładki za kilka lat do remontu bądź wymiany (w zależności od konserwacji).

121


heniutek ~heniutek (Gość)26.02.2024 10:34

S...ie w banie. Ciekawe tylko, czy obecnej władzy zechce się kiedykolwiek sprawdzić te inwestycje, tak jak to się powinno sprawdzić.

20


Przystań umysły ~Przystań umysły (Gość)26.02.2024 09:58

A kanalizacji brak hodników a nawt dobrej drogi

80


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat