Mateusz Bernatek młodzieżowym mistrzem Polski

Strefa FM Poniedziałek, 26 października 20153
Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski z Zapasach w Stylu Klasycznym (do lat 23), które odbyły się w Katowicach zawodnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli dwa medale, na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej 71 kg stanął Mateusz Bernatek, natomiast brąz w kategorii 85 kg wywalczył Piotr Kępski.

W drodze do finału Mateusz pokonał kolejno: Mateusza Marczaka, reprezentanta UKS SMS Łódź 4:0, Grzegorza Wanke z klubu ZKS Miastko 3:1, natomiast w finale nie dał szans Damianowi Rezlerskiemu, pokonując reprezentanta klubu Agros Żary 4:0.

Piotr Kępski wygrał trzy walki, pokonał swoich klubowych kolegów Kamila Kacperskiego 4:0 i Artura Kawęckiego 4:1 oraz Pawła Walewskiego z klubu Olimpijczyk Radom  3:1, ale przegrał pojedynek z Robertem Strzałką, reprezentantem klubu Pogoń Ruda Ślaska, który pokonał go 3:1, dlatego ostatecznie musiał się zadowolić brązowym krążkiem.

W klasyfikacji drużynowej AKS zajął czwarte miejsce, zwyciężył Olimpijczyk Radom przed AZS AWF Warszawa i Sobieskim Poznań.

Wśród województw łódzkie uplasowało się na trzeciej pozycji, wygrało mazowieckie przed lubelskim.