Lista kandydatów do plebiscytu PIOTR 2010

Strefa FM Poniedziałek, 30 sierpnia 201084
Do 20 września można było zgłaszać kandydatów do plebiscytu PIOTR 2010.

Kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna. Również dziedzina, jaką się zajmuje, nie jest z góry określona. Może to być nauka, gospodarka, sport, kultura, polityka.

 

Poniżej oficjalna lista kandydatów:

 

1. Henryka Gawrońska, dyrektor PUP - za pozyskiwanie środków na wsparcie przedsiębiorców i kandydatów na przedsiębiorców. Do Piotrkowa dotarło w czasie kryzysu o wiele więcej środków niż do innych miast w województwie łódzkim.

 

2. Insp. Gabriel Olejnik, komendant Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim - główny inicjator kampanii społecznej skierowanej do młodzieży “Widzę - Reaguję – 2010” oraz przedsięwzięć zmierzających do poprawy organizacji, stylu pracy i wizerunku policji.

 

3. Paweł Banaszek, dyrektor szpitala przy Roosevelta - za przeprowadzenie bezbolesnej restrukturyzacji Szpitala Rejonowego w Piotrkowie (teraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej), który dziś przynosi nawet zyski. Ostatnio wyremontowano kolejne dwa oddziały.

 

4. Elżbieta Łągwa-Szelągowska - za Stowarzyszenie Busola. Od lat wspaniale pracuje z młodymi ludźmi, którzy - co ważne - odnoszą sukcesy w kraju na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach. Współorganizatorka Trybunałów Kabaretowych.

 

5. Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego - za aktywne wspieranie Piotrkowa w Urzędzie Marszałkowskim. Dzięki niemu do miasta trafiło wiele środków, np. na Trakt Wielu Kultur czy halę sportową.

 

6. Lucyna Jakubczyk - za teatr studencki “Wyjście Ewakuacyjne”, kształtowanie charakterów młodych ludzi, za ich sukcesy na festiwalach teatralnych, za skromność, bezinteresowność i ogromne zaangażowanie.

 

7. Józef Jakubczyk - za niepospolitej urody gobeliny i promowanie Piotrkowa poza granicami kraju. Także w Luwrze.

 

8. Michał Bąkiewicz – za ubiegłoroczne mistrzostwo Europy w siatkówce, ale i za pamięć o rodzinnym mieście i pracę z młodzieżą; jest twarzą akcji społecznych w Piotrkowie.

 

9. Juliusz Marweg, artysta malarz - za całokształt pracy twórczej, a w szczególności za promowanie Piotrkowa Trybunalskiego i Polski poprzez udział w krajowych i międzynarodowych wystawach plastycznych.

 

10. Jolanta Horodecka-Wieczorek, rodowita piotrkowianka, autorka literatury fantastycznej i bajek - za swą twórczość cenioną na całym świecie, za reprezentowanie naszego miasta, promowanie w swoich utworach m.in. humanitaryzmu i ekologii.

 

11. Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge CE Retail - za Focus Mall i lokalny patriotyzm oraz związaną z tym poprawę wizerunku Piotrkowa Trybunalskiego. Za stworzenie nowych miejsc pracy, za spełnienie oczekiwań i potrzeb kulturalno-rozrywkowych mieszkańców.

 

12. Anna Szcześniak - za działalność społeczną; przykład młodej osoby potrafiącej poświęcić swój czas na pomoc innym.

 

13. Szymon Miazek, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów - za jego społecznikowskiego ducha i olbrzymie zaangażowanie w sprawy zwykłych ludzi.

 

14. Marcin Obst, założyciel, kompozytor i dyrygent chóru gospel METANOIA p.JP2 - za pięć lat prowadzenia chóru, który jest wizytówką naszego miasta w tej dziedzinie.

 

15. Katarzyna Gletkier, dwukrotna mistrzyni świata w tang soo do, koreańskiej sztuce samoobrony - za promowanie miasta.

 

16. Ks. Arkadiusz Lechowski, od 2005 do 2010 r. dekanalny duszpasterz młodzieży - za Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej “Nadzieja”, za wspieranie rodzin biednych i akcje charytatywne: “Piotrków dla Sudanu”, “Torba Miłosierdzia”, “Serce na gwiazdkę”, “Piotrków Powodzianom”.

 

17. Wiesława Olczykowska, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim - za pismo internetowe dla nauczycieli “Warsztaty Bibliotekarskie” i innowacyjne programy w Bibliotece Pedagogicznej.

 

18. Dariusz Szczepanik, prezes zarządu Polanik Sp. z o.o. - za promocję Piotrkowa Trybunalskiego w Polsce oraz na świecie. Za to, że na co dzień realizuje ideę hasła przewodniego i pomaga zwyciężać! Za wsparcie wielu akcji charytatywnych oraz imprez organizowanych na terenie Piotrkowa.

 

19. Ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie - za projekt Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim i działalność na rzecz kultury, która wypełnia luki MOK-u.

 

20. Krzysztof Toma, trener klubu TOM – CENTER – za pracę z młodzieżą i sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej szkolonych przez niego zawodników

 

21. Dorota Brożyńska, założyciel i dyrektor Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim – za ogromne serce dla dzieci, umiejętność zaszczepiania im lokalnego patriotyzmu i promowanie zachowań proekologicznych.

 

22. Arek Lipnicki, artysta kabaretowy, członek grupy Rafała Kmity i założyciel grupy wokalnej Voice Band - za promowanie Piotrkowa.

 

23. Dariusz Cecotka, prezes Automobilklubu Piotrkowskiego - za pasję i organizację wielu konkursów i pikników motoryzacyjnych.

 

24. Tomasz Balcerek, instruktor tańca w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie – za Zespół Tańca Nowoczesnego “Bik Kayk” (którego sukcesy trudno już zliczyć), za “Impresje Taneczne”, za wieloletnie prowadzenie akcji “Wyciągamy dzieci z bramy”, za zapał i niesłabnący entuzjazm w pracy z dziećmi, za niepowtarzalny styl.

 

25. Krzysztof Wiączek, wieloletni pracownik Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, dziś p.o. kierownik tej placówki – za przewietrzenie muzealnych sal, za umocnienie silnej pozycji muzeum na kulturalnej mapie Piotrkowa.

 

26. Zenon Bartczak, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, badacz regionalista, wychowawca, nauczyciel kilku pokoleń młodzieży – za opisanie historii piotrkowskich szkół, za unikanie zaszczytów, za rozsławianie w kraju i na świecie Piotrkowa Trybunalskiego.


27. Kadra instruktorska Hufca ZHP w Piotrkowie - za działalność charytatywną na rzecz nauki, wychowania i organizowania wolnego czasu piotrkowskim dzieciom.


28. Inicjatywa Piotrków na Szczycie – za to, że przez ostatni rok jej członkowie pokazali, jakie możliwości ludziom z wyobraźnią i pomysłem daje Piotrków. Dzięki uporowi tej grupy ludzi udało się zorganizować w sierpniu wyprawę na Mont Blanc.

 

29. Tadeusz Janusz, założyciel Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej i klubu UKS Przyjaźń – za to, że bezinteresownie poświęca czas dzieciom i młodzieży. Za to, że zbiera wokół siebie dorosłych i zaszczepia im ideę pomaganie innym.

 

30. Danuta Mucha, znana piotrkowska pisarka i badaczka literatury - za promowanie Piotrkowa Trybunalskiego od Paryża poprzez Brukselę i Chiny (wszędzie tam ukazują się jej książki, wiersze, tam również wygłasza wykłady).

 

31. Wiesława Olejnik, dyrektor Gimnazjum i Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim – za pracę z młodzieżą trudną i zaniedbaną, za współpracę z młodzieżą niepełnosprawną i wsparcie w zdobywaniu wiedzy.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)04.09.2010 16:47

"#FFF" napisał(a):
Szkoda, że w Piotrkowie nie jest przyznawany tytuł Antypiotra.
To byłby emocjonujący konkurs!
A ilu kandydatów by się znalazło!
A jakie dyskusje by się toczyły...


Tytuł "ANTYPIOTRA" póki co, przyznajemy na bieżąco my tutaj, użytkownicy forum portalu epiotrkow.pl!
Jesteśmy autentyczną, spontanicznie powstałą i działającą dla dobra miasta Kapitułą Ustawicznego Konkursu "Antypiotr".
A nasz Laureat to nie zawsze pojedyncza osoba.
"Antypiotr" jest często zbiorową Antynagrodą.
Honorowani przez nas Laureaci odczuwają to na własnej skórze każdego nieomal dnia.
Wiemy o tym coś niecoś!
Jest to - na pewno - konkurs emocjonujący, kandydatów mamy bez liku, a co najważniejsze - nigdy ich nie zabraknie, a dyskusje się toczą, że ho, ho!
Konkurs emocjonujący - nieustający! Tak do rymu.
I nikt lepiej, rzetelniej, sprawiedliwiej, szybciej, bardziej obiektywnie, za nas tego nie zrobi!
Nawet nie widać na horyzoncie kogoś, kto mógłby i chciał nas w tej żmudnej pracy wyręczać!
Bo to niewdzięczna praca jest, każdego dnia zasiadać w Kapitule "Antypiotra".
Jesteśmy ciałem społecznym, wieloreprezentatywnym i wiarygodnym.
Jest "Piotr", ale jest i "Antypiotr"!
I o to sie roshoźzi, i o to sie roshoźzi!
Tak trzymać, Szanowna Kapituło!

Komentarz był edytowany przez autora: 04.09.2010 17:10

00


Guido Guidoranga04.09.2010 16:34

"#FFF" napisał(a):
szkoda, że w piotrkowie nie jest przyznawany tytuł antypiotra. to byłby emocjonujący konurs! a ile kandydatów by się znalazło. a jakie dyskusje by się toczyły...


Jestem za :)

00


#FFF ~#FFF (Gość)04.09.2010 16:17

szkoda, że w piotrkowie nie jest przyznawany tytuł antypiotra. to byłby emocjonujący konurs! a ile kandydatów by się znalazło. a jakie dyskusje by się toczyły...

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)04.09.2010 13:36

"to-ja" napisał(a):
"uwazny" napisał(a):
u mnie przed klatką jest to samo i w poniedziałek wybieram się
ponownie w tej sprawie do straży miejskiej ale tam jak zwykle usłyszę,że brak jest podstawy prawnej do interwencji
http://www.bezpieczny.piotrkow.pl/index.php?kat=1&plik=2&nag=serio


Ależ znamy tę stronę bardzo dobrze!
Nawet początkowo można było z jej uruchomieniem wiązać jakieś nadzieje.
Niestety, program Bezpieczny Piotrków, mimo - rzekomego działania od 20 marca 2006 roku i odwiedzin na liczniku w postaci liczby 920940 - jakie, pytam, przyniósł widoczne efekty, odczuwalne przez społeczeństwo? Żadnych.
Fikcja na papierze. No, i w necie jeszcze...

00


to ja ~to ja (Gość)04.09.2010 13:00

"uwazny" napisał(a):
u mnie przed klatką jest to samo i w poniedziałek wybieram się
ponownie w tej sprawie do straży miejskiej ale tam jak zwykle usłyszę,że brak jest podstawy prawnej do interwencji


http://www.bezpieczny.piotrkow.pl/index.php?kat=1&plik=2&nag=serio

00


uważny ~uważny (Gość)04.09.2010 12:30

u mnie przed klatką jest to samo i w poniedziałek wybieram się
ponownie w tej sprawie do straży miejskiej ale tam jak zwykle usłyszę,że brak jest podstawy prawnej do interwencji.
Może Pan Piotr mógł by w jej znalezieniu pomóc.

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)04.09.2010 12:13

"Lola" napisał(a):
Wracając do tematu głównego.
Jakie są osiągnięcia p. Gabriela Olejnika?


Podam jeszcze jeden powód, dla którego Pan Komendant Policji Gabriel Olejnik nie może zostać Piotrem, tylko pozostać musi, niestety, nadal Gabrielem, a nawet nie powinien był w ogóle wejść na listę kandydatów.
Drobny powód, ale wystarczający.
Otóż, dlatego, że za każdym razem, kiedy odwiedzam ciotkę na osiedlu Wyzwolenia, nie mam pewności, czy nie dostanę w głowę.
Ciotka mieszka na ulicy Ignacego Krasickiego, w bardzo charakterystycznym bloku, zwanym "na kurzej stopce (łapce)".
I tak, w biały dzień miejscowy sklepiczek z C2H5OH okupuje ciągle kilkuosobowa (7-9) grupka pijusów, wyczekujących okazji, kogo by tu skubnąć na parę groszy, zawsze brakujących do kolejnego winiorka. Pod blokiem stoi szereg zaparkowanych aut, a te żule tam wystają non-stop, już od bladego świtu, że trudno się bez obaw chodnikiem przecisnąć. Albo wyłazi znienacka zza tych aut taki jeden lekko nawalony już, na jezdnię i ty, człowieku, musisz uważać, aby Pana Przechodnia nie rozjechać na placek.
Inna inszość wieczorem, po nocy.
Ciemno, choć oko wykol, po prawej stronie zarośnięte drzewami jak w dżungli, żadnej sprawnej lampy od lat i w tych ciemnościach egipskich, przy odwiecznym kontenerze na śmieci, wystaje dla odmiany banda kilkunastu co najmniej rozwydrzonych, podpitych "młodych obywateli miasta", obok których nie mam odwagi przejść, choć ręka w kieszeni na uchwycie nieodłącznego towarzysza - paralizatora rażącego z 30 metrów.
Ale co z tego, że unieszkodliwię jednego, może dwóch bandziorów, skoro reszta skopie mnie po nerach?
Panie Gabrielu, czemuś dla nas, obywateli, nie jest Gabryelem Archaniołem?
Bo cóż komu po tym, że sobie przez Wyzwolenia gdzieś tam raz na jakiś czas przemknie śmieszny radiowozik, nie mający nawet zamiaru zatrzymać się!
A czy nie dałoby się, Panie Gabrielu - powiedzmy sobie szczerze, wszak jesteśmy tutaj między swemi, tak dla dobra ogólnego - może i nagiąć trochę prawa, wyskoczyć raz-drugi-trzeci, wygarbować pałami skórę na grzbietach temu dziadowskiemu towarzychu i cześć?
Kto w tych ciemnościach nawet dojrzałby taką akcję? Spoko!
Oczywiście, casus bloku przy Krasickiego to tylko jeden z małych szczegółów! Każdy z forowiczów może podzielić się podobnymi obserwacjami z innych, równie ciekawych enklaw miasta wyjętych spod prawa.

Komentarz był edytowany przez autora: 04.09.2010 12:36

00


Guido Guidoranga04.09.2010 09:13

"beta" napisał(a):
Skąd taka opinia "cieciorka"? Sprawdziłeś to na własnej skórze? zapewne nie a narzekać i krytykować niestety umie każdy.
Takiego uczciwego pracodawcę jak D. Szczepanik chciałoby wielu. Rozumie pracowników, stwarza wyjątkowo przyjazną atmosferę i odpowiednie warunki pracy.


Wiem jak kształtują się pensje w Polaniku dla pracowników fizycznych. Znam osoby, które tam pracują. Nie twierdzę, że atmosfera jest nieprzyjazna, ale nie samą atmosferą człowiek żyje.

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)03.09.2010 23:43

Tych kandydatów przybywa w postępie geometrycznym!

00


beta ~beta (Gość)03.09.2010 22:13

Skąd taka opinia "cieciorka"? Sprawdziłeś to na własnej skórze? zapewne nie a narzekać i krytykować niestety umie każdy.
Takiego uczciwego pracodawcę jak D. Szczepanik chciałoby wielu. Rozumie pracowników, stwarza wyjątkowo przyjazną atmosferę i odpowiednie warunki pracy.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat