Lista kandydatów do plebiscytu PIOTR 2010

Strefa FM Poniedziałek, 30 sierpnia 201084
Do 20 września można było zgłaszać kandydatów do plebiscytu PIOTR 2010.

Kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna. Również dziedzina, jaką się zajmuje, nie jest z góry określona. Może to być nauka, gospodarka, sport, kultura, polityka.

 

Poniżej oficjalna lista kandydatów:

 

1. Henryka Gawrońska, dyrektor PUP - za pozyskiwanie środków na wsparcie przedsiębiorców i kandydatów na przedsiębiorców. Do Piotrkowa dotarło w czasie kryzysu o wiele więcej środków niż do innych miast w województwie łódzkim.

 

2. Insp. Gabriel Olejnik, komendant Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim - główny inicjator kampanii społecznej skierowanej do młodzieży “Widzę - Reaguję – 2010” oraz przedsięwzięć zmierzających do poprawy organizacji, stylu pracy i wizerunku policji.

 

3. Paweł Banaszek, dyrektor szpitala przy Roosevelta - za przeprowadzenie bezbolesnej restrukturyzacji Szpitala Rejonowego w Piotrkowie (teraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej), który dziś przynosi nawet zyski. Ostatnio wyremontowano kolejne dwa oddziały.

 

4. Elżbieta Łągwa-Szelągowska - za Stowarzyszenie Busola. Od lat wspaniale pracuje z młodymi ludźmi, którzy - co ważne - odnoszą sukcesy w kraju na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach. Współorganizatorka Trybunałów Kabaretowych.

 

5. Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego - za aktywne wspieranie Piotrkowa w Urzędzie Marszałkowskim. Dzięki niemu do miasta trafiło wiele środków, np. na Trakt Wielu Kultur czy halę sportową.

 

6. Lucyna Jakubczyk - za teatr studencki “Wyjście Ewakuacyjne”, kształtowanie charakterów młodych ludzi, za ich sukcesy na festiwalach teatralnych, za skromność, bezinteresowność i ogromne zaangażowanie.

 

7. Józef Jakubczyk - za niepospolitej urody gobeliny i promowanie Piotrkowa poza granicami kraju. Także w Luwrze.

 

8. Michał Bąkiewicz – za ubiegłoroczne mistrzostwo Europy w siatkówce, ale i za pamięć o rodzinnym mieście i pracę z młodzieżą; jest twarzą akcji społecznych w Piotrkowie.

 

9. Juliusz Marweg, artysta malarz - za całokształt pracy twórczej, a w szczególności za promowanie Piotrkowa Trybunalskiego i Polski poprzez udział w krajowych i międzynarodowych wystawach plastycznych.

 

10. Jolanta Horodecka-Wieczorek, rodowita piotrkowianka, autorka literatury fantastycznej i bajek - za swą twórczość cenioną na całym świecie, za reprezentowanie naszego miasta, promowanie w swoich utworach m.in. humanitaryzmu i ekologii.

 

11. Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge CE Retail - za Focus Mall i lokalny patriotyzm oraz związaną z tym poprawę wizerunku Piotrkowa Trybunalskiego. Za stworzenie nowych miejsc pracy, za spełnienie oczekiwań i potrzeb kulturalno-rozrywkowych mieszkańców.

 

12. Anna Szcześniak - za działalność społeczną; przykład młodej osoby potrafiącej poświęcić swój czas na pomoc innym.

 

13. Szymon Miazek, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów - za jego społecznikowskiego ducha i olbrzymie zaangażowanie w sprawy zwykłych ludzi.

 

14. Marcin Obst, założyciel, kompozytor i dyrygent chóru gospel METANOIA p.JP2 - za pięć lat prowadzenia chóru, który jest wizytówką naszego miasta w tej dziedzinie.

 

15. Katarzyna Gletkier, dwukrotna mistrzyni świata w tang soo do, koreańskiej sztuce samoobrony - za promowanie miasta.

 

16. Ks. Arkadiusz Lechowski, od 2005 do 2010 r. dekanalny duszpasterz młodzieży - za Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej “Nadzieja”, za wspieranie rodzin biednych i akcje charytatywne: “Piotrków dla Sudanu”, “Torba Miłosierdzia”, “Serce na gwiazdkę”, “Piotrków Powodzianom”.

 

17. Wiesława Olczykowska, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim - za pismo internetowe dla nauczycieli “Warsztaty Bibliotekarskie” i innowacyjne programy w Bibliotece Pedagogicznej.

 

18. Dariusz Szczepanik, prezes zarządu Polanik Sp. z o.o. - za promocję Piotrkowa Trybunalskiego w Polsce oraz na świecie. Za to, że na co dzień realizuje ideę hasła przewodniego i pomaga zwyciężać! Za wsparcie wielu akcji charytatywnych oraz imprez organizowanych na terenie Piotrkowa.

 

19. Ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie - za projekt Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim i działalność na rzecz kultury, która wypełnia luki MOK-u.

 

20. Krzysztof Toma, trener klubu TOM – CENTER – za pracę z młodzieżą i sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej szkolonych przez niego zawodników

 

21. Dorota Brożyńska, założyciel i dyrektor Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim – za ogromne serce dla dzieci, umiejętność zaszczepiania im lokalnego patriotyzmu i promowanie zachowań proekologicznych.

 

22. Arek Lipnicki, artysta kabaretowy, członek grupy Rafała Kmity i założyciel grupy wokalnej Voice Band - za promowanie Piotrkowa.

 

23. Dariusz Cecotka, prezes Automobilklubu Piotrkowskiego - za pasję i organizację wielu konkursów i pikników motoryzacyjnych.

 

24. Tomasz Balcerek, instruktor tańca w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie – za Zespół Tańca Nowoczesnego “Bik Kayk” (którego sukcesy trudno już zliczyć), za “Impresje Taneczne”, za wieloletnie prowadzenie akcji “Wyciągamy dzieci z bramy”, za zapał i niesłabnący entuzjazm w pracy z dziećmi, za niepowtarzalny styl.

 

25. Krzysztof Wiączek, wieloletni pracownik Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, dziś p.o. kierownik tej placówki – za przewietrzenie muzealnych sal, za umocnienie silnej pozycji muzeum na kulturalnej mapie Piotrkowa.

 

26. Zenon Bartczak, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, badacz regionalista, wychowawca, nauczyciel kilku pokoleń młodzieży – za opisanie historii piotrkowskich szkół, za unikanie zaszczytów, za rozsławianie w kraju i na świecie Piotrkowa Trybunalskiego.


27. Kadra instruktorska Hufca ZHP w Piotrkowie - za działalność charytatywną na rzecz nauki, wychowania i organizowania wolnego czasu piotrkowskim dzieciom.


28. Inicjatywa Piotrków na Szczycie – za to, że przez ostatni rok jej członkowie pokazali, jakie możliwości ludziom z wyobraźnią i pomysłem daje Piotrków. Dzięki uporowi tej grupy ludzi udało się zorganizować w sierpniu wyprawę na Mont Blanc.

 

29. Tadeusz Janusz, założyciel Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej i klubu UKS Przyjaźń – za to, że bezinteresownie poświęca czas dzieciom i młodzieży. Za to, że zbiera wokół siebie dorosłych i zaszczepia im ideę pomaganie innym.

 

30. Danuta Mucha, znana piotrkowska pisarka i badaczka literatury - za promowanie Piotrkowa Trybunalskiego od Paryża poprzez Brukselę i Chiny (wszędzie tam ukazują się jej książki, wiersze, tam również wygłasza wykłady).

 

31. Wiesława Olejnik, dyrektor Gimnazjum i Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim – za pracę z młodzieżą trudną i zaniedbaną, za współpracę z młodzieżą niepełnosprawną i wsparcie w zdobywaniu wiedzy.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pola ~pola (Gość)16.09.2010 20:43

Doprawdy, zamysł uhonorania tym Piotrem Pana
Dyr. Zenona Bartczaka jest doskonały, jemu się wybitnie takie uznaie należy w jesieni życia, ale nie widzę go na liście kandydatów. Czy on kandyduje czy nie? Bo zgłoszony został, a widać że poparcie jego osoba wśród wypowiadających się też ma. To kandyduje czy nie kandyduje Pan Dyrektor?

00


Marcin Majewski ~Marcin Majewski (Gość)16.09.2010 08:46

"klasowicze-z-"B"" napisał(a):
Zaskoczył nas jednak, wiele lat później książką o naszym i Jego I LO. Tym większe dzisiaj zaskoczenie, że opracował też w formie kolejnej książki dziejami II LO.


Bardzo dobrze, że ta książka powstała, ponieważ ta wyjątkowa szkoła zasługuje na swoją monografię. Bardzo dobrze, że monografię tą napisał Zenon Bartczak - człowiek z pasją i doskonały znawca tematu. Raczej nikt z absolwentów szkoły nie podjąłby się tematu, ponieważ obecna dyrekcja w sposób skandaliczny traktuje swoich absolwentów i takie są teraz główne różnice pomiędzy Chrobrym i Skłodowską-Curie: w Chrobrym szkoła pamięta o absolwentach, w II ma ich totalnie gdzieś.

00


nauczycielka ~nauczycielka (Gość)16.09.2010 08:21

Ja bym wzbogaciła nieco charakterystykę Wiesławy Olczykowskiej, bo nie ma w niej nic o zasługach dla piotrkowskiego środowiska oświatowego, a przecież wszystkie jej działania mają ważne cele - kształtowanie kultury czytelniczej, świadomości ekologicznej piotrkowian, promowanie literatury i nawyku czytania. Liczne spotkania, konkursy, warsztaty i zajęcia dydaktyczne są organizowane przecież dla dużych i małych mieszkańców Piotrkowa i okolic :)

00


klasowicze z "B" ~klasowicze z "B" (Gość)15.09.2010 18:53

Radosna wiadomość.
To byłoby jak najbardziej właściwe, uhonorować w tak uroczysty sposób nauczyciela, jakich dziś ze świecą szukać.
Pan Dyrektor Bartczak w czasach szkolnych /1975-1979/ był naszym Przyjacielem i takim go we wdzięcznej pamięci zachowamy.
Potem długo jeszcze interesował się naszymi losami, pamiętał nasze nazwiska i psoty.
Zaskoczył nas jednak, wiele lat później książką o naszym i Jego I LO. Tym większe dzisiaj zaskoczenie, że opracował też w formie kolejnej książki dziejami II LO.
Drogi Panie Dyrektorze!
Stu lat w zdrowiu i dobrym nastroju
życzą wdzięczni uczniowie klasy B.

00


astra ~astra (Gość)15.09.2010 15:23

"Piotr-Wlostowic" napisał(a):
Zenon Bartczak jednak jest osobą znaną licznemu gronu piotrkowian, i to nawet bardzo, ale zarazem - taki paradoks - dużej części mieszkańców trybunalskiego grodu jego nazwisko już niewiele mówi albo nawet nic. A wielka szkoda. I duża niesprawiedliwość.


Bardzo Panu dziękuję za poddanie tego pomysłu.
To znakomita kandydatura. Spośród dotychczas zgłoszonych osób najbardziej zasługująca na uznanie, szacunek i to prestiżowe piotrkowskie wyróżnienie. I pora już chyba najwyższa, aby to urzeczywistnić. Do zobaczenia pojutrze w II LO.

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)15.09.2010 15:00

ZENON BARTCZAK - Piotrem 2010 (i dlaczego).
(Wiadomość dla zainteresowanych)
Redakcjom Radia Strefa FM oraz "Tygodnia Trybunalskiego", przyjmującym zgłoszenia do plebiscytu na Osobowość Roku - PIOTR 2010, przedstawiłem propozycję nominowania do tego honorowego wyróżnienia Pana Zenona Bartczaka.
Jeżeli - jak piszą organizatorzy plebiscytu - kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna, to takim kimś w pierwszej kolejności na tej liście jest - w mojej skromnej ocenie Zenon Bartczak. Osobowość Roku 2010, ale także osobowość wielu poprzednich lat.
Zenon Bartczak jednak jest osobą znaną licznemu gronu piotrkowian, i to nawet bardzo, ale zarazem - taki paradoks - dużej części mieszkańców trybunalskiego grodu jego nazwisko już niewiele mówi albo nawet nic. A wielka szkoda. I duża niesprawiedliwość.
***
Kim był, kim jest Zenon Bartczak, co w swym długim i bogatym życiu zdziałał dla tysięcy obywateli miasta, w jaki sposób im się przysłużył, co takiego dobrego zrobił i co pozostawił trwale oraz w jaki sposób Piotrków Trybunalski rozsławił w kraju i daleko w świecie, dlaczego Piotrem 2010 miałby zostać właśnie on, a także gdzie i w jakich okolicznościach będzie się z nim można spotkać już pojutrze (17 września 2010 r.) - przeczytać można w dłuższym tekście w "Saloniku" na tym portalu, do którego serdecznie zapraszam znajomych Zenona Bartczaka, jego przyjaciół, a także wszystkich innych, których ten wpis zainteresował.

Komentarz był edytowany przez autora: 15.09.2010 15:02

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)14.09.2010 20:08

"misiofarbowany" napisał(a):
Wieść gminna mówi, że gdy Piotra wygra pewien niedoceniany kucharz, zrezygnuje on z prezesowania pewnemu małomiasteczkowemu klubikowi piłkarskiemu i zajmie się polityką. To nie moje są słowa, to legenda ludowa...


Wow! Czyli, bajdy, klechdy... Ładna legenda, akurat na dobranockę.
I specjalnie na tę okazję, misio drogi, dzisiaj musiałeś się przefarbować, aby nam tę wieść gminną ponieść?
A zdradzisz, misio, jaki kolorek rzuciłeś sobie na futerko?
Coś z czerwieni może? Ale co dokładnie?
Amarant? Cynober? Karmazyn? A może biskupi lub kardynalski?
Wiesz, ten klubik, może i klubik, ale tradycje ma chlubne, jak na to, celnie żeś to ujął - misio - małe miasteczko.

Komentarz był edytowany przez autora: 14.09.2010 20:11

00


misiofarbowany ~misiofarbowany (Gość)14.09.2010 19:35

Wieść gminna mówi, że gdy Piotra wygra pewien niedoceniany kucharz, zrezygnuje on z prezesowania pewnemu małomiasteczkowemu klubikowi piłkarskiemu i zajmie się polityką. To nie moje są słowa, to legenda ludowa...

00


Guido Guidoranga12.09.2010 14:47

No to kapituła będzie miała pełne ręce roboty, bo kandydatów przybywa jak grzybów. Iluż my mamy wspaniałych piotrkowian!

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)07.09.2010 23:40

"bbb" napisał(a):
Nareszcie ktoś odkrył tę tragicznie smutną prawdę...


Zażyj coś i wrzuć na luz...


00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat