Advertisement

Książka na weekend - wciągający thriller Klaudii Muniak

ePiotrkow Sobota, 04 marca 20230
Tym razem coś dla miłośników akcji, która będzie wywoływać gęsią skórkę i poruszać nasze emocje. Każda z proponowanych książek pasuje do tej zapowiedzi, choć różnią się one od siebie gatunkowo. W myśl zasady, że każdy znajdzie coś dla siebie.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to powieść z kategorii lekkich, łatwych i przyjemnych. A jest to powieść Aleksandry Rochowiak zatytułowana „Do pierwszej randki”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. Przez karty powieści poprowadzi nas Iga. Bohaterka nienawidzi dwóch rzeczy: własnego ojca i czwartków. Dorastając przez lata u boku porzuconej mamy przestała wierzyć w miłość. Umawia się tylko na pierwsze i zarazem ostatnie randki, zachowując anonimowość. I wszystko idzie zgodnie z jej planem. Do czasu.

 

fot. K. Żołądek

 

Aleksandra Rochowiak nie jest debiutantką i jeśli jej najnowsza książka przypadnie wam do gustu to śmiało możemy polecić jeszcze jedną powieść jej autorstwa – „Spotkajmy się o północy”. A najnowszej zatytułowanej „Do pierwszej randki” możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 
Druga propozycja to świetny thriller, a taką ocenę wystawiło już wielu recenzentów, z których zdaniem w pełni się zgadzam. Naprawdę warto sięgnąć po książkę Klaudii Muniak „Nie zabiłam”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Bohaterką książki jest trzydziestoczteroletnia Sabina, która ani nie miała łatwego dzieciństwa, ani tym bardziej teraz nie ma łatwej dorosłości. I trafia w oko policji po tym, jak brutalnie zamordowano kobietę, która zwolniła Sabinę z pracy. Bohaterka twierdzi, że jej nie zabiła, ale czy można uwierzyć komuś, kto już kiedyś popełnił zbrodnię…? Czy terapia, której poddała się Sabina, mogła pobudzić mroczną stronę jej natury?

 

Klaudia Muniak jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmowała się przez pewien czas biotechnologią, a od kilku lat pisze. I chętnie w swoje thrillery wplata wątki medyczne właśnie. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą, która dużo czyta, lubi wyzwania i podróże. A nowo poznane miejsca i ludzi traktuje jako niezawodne źródło inspiracji. Jej najnowszej książki zatytułowanej „Nie zabiłam” możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek 


Trzecia propozycja to opowieść, która pozwoli nam przenieść się w czasie. To „Echa przyszłych dni. Podróż wołyńska” Joanny Nowak, która ukazała się nakładem wydawnictwa Replika. To poruszająca opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Poczytacie o skomplikowanych losach członków rodziny Stawińskich i ich ukraińskich sąsiadów, zamieszkujących wieś w dawnym województwie wołyńskim. To poruszająca historia o sekretach rodzinnych i wielkich namiętnościach rozgrywających się na tle zawieruchy wojennej. Od poszczególnych stron ciężko się będzie oderwać.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat