Krwiodawcy ruszają do boju

Region Wtorek, 12 września 20232
Rejonowa Spartakiada Klubów HDK Powiatu Piotrkowskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę (17.09.2023) w Babach. Organizatorzy zapraszają wszystkich krwiodawców i osoby, którym na sercu leży honorowe krwiodawstwo do wspólnego świętowania. Spartakiada odbywa się co rok, a tym razem organizatorem jest Klub HDK PCK przy OSP w Babach im. Stanisława Ortela.

Do udziału w spartakiadzie zaproszono 10 klubów z terenu powiatu piotrkowskiego. Szacujemy, że w wydarzeniu weźmie udział około 300 osób. Spartakiada obejmie rywalizację w 6 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych: rzut lotkami do tarczy, rzut piłką lekarską, skok w workach, przeciąganie liny, slalom z jajkiem na łyżce w zębach, slalom z fajerką. Drużyny będą startowały w składach pięcioosobowych – wyjaśniają organizatorzy.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencji i klasyfikacji generalnej otrzymają pamiątkowe puchary i drobne upominki od sponsorów. Dodatkowo każdy z zawodników otrzyma sadzonkę rośliny ozdobnej. Spartakiadzie towarzyszyć będzie sportowa rywalizacja dzieci do lat 12.

Każde z dzieci biorących udział w zawodach, otrzyma wyróżnienie i nagrodę niespodziankę. Najmłodsi będą rywalizować w trzech konkurencjach: rzut woreczkiem z grochem do celu, rzut piłką do kosza, slalom z przeszkodami – mówi prezes HDK PCK w Babach Krzysztof Jędrzejczyk.

 

Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji min. dmuchańce, watę cukrową, malowanie twarzy czy gry z animatorami. Tegorocznej spartakiadzie towarzyszyć będzie także wystawa historyczna.

 

Wydarzenie objęli swym Patronatem Honorowym i wsparciem: marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Krwiodawca ~Krwiodawca (Gość)12.09.2023 22:29

Szkoda że zapomniano o zaproszeniu Krwiodawców z Sulejowa. Niby impreza powiatowa ale jak widać są lepsi i gorsi. A może nie zaproszony bo to nie klub PCK.

10


Lech ~Lech (Gość)12.09.2023 13:08

Cóż za piękna impreza i jacy wspaniali patroni

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat