Konkurs "Ale dziura" rozstrzygnięty

Czwartek, 08 kwietnia 202165
Zakończył się konkurs "Ale dziura", którego celem było wyszukanie największych ubytków w piotrkowskich ulicach, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa drogowego w mieście. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie, a symboliczny puchar, ufundowany przez organizatora konkursu, radnego Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Janika otrzymało dwóch piotrkowian, którzy w dziurze na ul. Brzeźnickiej rozpalili grilla i uwiecznili to na zdjęciu.

Ładuję galerię...

- Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego bardzo się sprawdzili, a sam konkurs wzbudził naprawdę spore zainteresowanie. Zgłosiłem łącznie 40 ulic w mieście. Tych dziur było bardzo dużo, a na części dróg było ich po kilka. Niektóre z wyrw miały nawet po 40 cm średnicy, co widać choćby tu na Brzeźnickiej po wykonanych łatach - mówi miejski radny PiS, Łukasz Janik.

Puchar za zwycięstwo w konkursie "Ale dziura" otrzymali Artur Kowalczyk i Tomasz Bondarek, którzy wykonali zdjęcie, na którym rozpalili grilla w drogowej dziurze znajdującej się na ul. Brzeźnickiej. - Zgłosiliśmy się do konkursu, ponieważ ta dziura była parę razy na przestrzeni kilku miesięcy zgłaszana do ZDiUM-u z prośbą o naprawę, ale nie było reakcji. Po zobaczeniu informacji o plebiscycie na Facebooku wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić coś, co zwróci uwagę na tę wyrwę i zorganizowaliśmy we dwóch spontanicznego grill, który przyniósł wreszcie dobre skutki - mówią zwycięzcy konkursu.

fot. FB Łukasza Janika

Zwycięska dziura została załatana przez piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - pozostała po niej tylko fotografia. Jak informuje Łukasz Janik dotyczy to także pozostałych wyrw w ulicach zgłoszonych w konkursie. - Tu muszę pochwalić ZDiUM, ponieważ zaraz po publikacji poszczególnych zdjęć z ubytkami w drodze, w ciągu dnia, a maksymalnie dwóch była reakcja Zarządu, a jego pracownicy uzupełniali braki w danej ulicy. Bardzo cieszy, że udało się nam zmobilizować Urząd Miasta, aby zaczął się wywiązywać ze swoich obowiązków - podsumowuję akcję "Ale dziura" radny PiS.

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

9


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brry ~Brry (Gość)09.04.2021 22:29

To może teraz trzeba zrobić konkurs na bezradnego radnego????????

41


Gg ~Gg (Gość)09.04.2021 22:33

Teraz Zarząd dróg powinien naliczyć opłatę za zajęcie pasa drogowego.
Większej głupoty to ja nie słyszałem. Masakra

13


G ~G (Gość)08.04.2021 11:27

Wygrał Piotrków.

70


jojo ~jojo (Gość)08.04.2021 12:05

To może Rząd pana partii pomoże finansowo naszemu miastu tak jak to robi na wschodniej śćianie kraju.Proszę pokazać co pan znaczy dla pis.Jak pan załatwi środki z Rządu na budowę i naprawę dróg w naszym mieście to jak Bóg mi świadkiem zagłosuję na tą partię,w przeciwnym będzie to oznaczać ,że jest pan dla nich nic nie znaczącym człowiekiem.A dzięki za S12.

95


zen ~zen (Gość)08.04.2021 18:34

Pan radny Janik taki trawy, a obowiązek zasłaniania nosa ma ....... Mam nadzieję, że sprawa zostanie skierowana na policję i zostanie on ukarany mandatem. Przecież to jego partia PiS wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczkami, czyli powinien stosować się do przepisów wprowadzonych przez rząd PiS-u.

163


ggg... ~ggg... (Gość)08.04.2021 11:59

Panie Janik, tylko szkoda że redaktor Mazurek od dwóch miesięcy próbuje dowiedzieć się od ministrów ile kosztuje, na co idą i gdzie idą pieniądze na Program "Za Życiem" - to pytanie z innej beczki.
Dudud to pytanie wyjąłeś mi z ust. Ciekawe czy u sąsiada w Tomaszowie Mazowieckim lub w Radomsku taka akcja będzie miała wzięcie? Może zrobi pan, panie Janik zrobi taką akcję o zasięgu ogólnokrajowym? Wówczas będziemy mogli oceniać co robią pozostali prezydenci miast, zresztą nie wiem czy jest jakiś sens w to się pchać bo te miasta które są "pod płaszczykiem" mają zapewnione wsparcie centralne i nie muszą martwić się o swoje budżety.
Pani Łukaszu, zachęcam do większego obiektywizmu i realnego spojrzenia na otaczające nas środowisko. Może jak pan będzie prezydentem (a widać że kampania idzie pełną parą) faktycznie będzie lepiej, dostatniej, bezpieczniej. Poczekamy zobaczymy.

37


Jan Kowalski ~Jan Kowalski (Gość)08.04.2021 20:03

Mam pytanie do policji ,czy można w pasie drogowym napalić ognisko ?

131


Gg ~Gg (Gość)08.04.2021 12:13

W gm. Rozprza też podobna akcja by się przydała!

50


o_0 ~o_0 (Gość)08.04.2021 15:23

Właściciel skody jak nie w TVNTurbo to na Epiotrków
chwali się chwali :)
Na poważanie rozumiem że w nagrodę to z pieniędzy pana Janika była dziura naprawiona. W końcu jako organizator konkursu mógł sponsorować naprawę z dietę rajcy. Bo puchar to trochę kpina...

132


Piotrkowianin Piotrkowianinranga08.04.2021 12:32

Heloł! Ogarnij się! Co ma radny Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim do innych miast?

74


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat