Advertisement

Kiedyś Ekstraklasa, dziś Amatorska Liga Piłki Nożnej

Wtorek, 16 maja 20234
Kilkanaście lat temu był jedną z największych gwiazd piłkarskiej Ekstraklasy. Ba, przymierzano go nawet do reprezentacji Polski, jako że przyjął nasze obywatelstwo. Jego karierę na najwyższym szczeblu zatrzymała poważna kontuzja. Ale w piłkę Sergio Batata gra nadal.
fot.: Kasia Sianos / OSiR fot.: Kasia Sianos / OSiR

Naturalizowany Brazylijczyk ma za sobą grę w takich klubach, jak: ŁKS, Widzew, Cracovia, Dyskobolia Grodzisk Mazowiecki czy Pogoń Szczecin. Na niższym szczeblu reprezentował też barwy Piotrcovii i Polonii Piotrków, a od kilku sezonów występuje w Luciążance Przygłów.


W sobotę zagrał w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej organizowanej przez piotrkowski OSiR. Sergio Batata wystąpił w barwach trzeciego w tabeli Eko Luku. Strzelił dwa gole (jednego przewrotką), ale jego zespół uległ Prymowi – Galerii Wnętrz 3:5. Prawdopodobnie był to jednorazowy, gościnny występ w „amatorce" Sergio Bataty.


Świetny weekend zanotowali zawodnicy Prymu – Galerii Wnętrz. W sobotę pokonali trzeci zespół w tabeli, a w niedzielę rozprawili się z niedawnym liderem Moszczenicą GG 4:1. Porażkę tej ostatniej wykorzystał Barwil – Omega, który w sobotę pozbawił wszelkich złudzeń MJ Meble, wygrywając 14:1, a w niedzielę pokonał Orlika Bujny 5:1. BO wyprzedza  w tej chwili o cztery  punkty  Moszczenicę (ta ma jednak jeden mecz rozegrany mniej) i o sześć Eko Luk. O podium walczą Prym – Galeria Wnętrz i Starówka.


Mecze ALPN rozgrywane są na stadionie miejskim  przy ulicy Żwirki w weekendowe poranki (od godz. 9.00).


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wers ~Wers (Gość)18.05.2023 20:47

Oddał buty Poloni czy grał w nich batata?

01


gracz 83 ~gracz 83 (Gość)16.05.2023 14:49

Wygra ta drużyna która najlepiej płaci i zbiera najlepszych zawodników. Wiadomo jak jest od lat. Życie. Tylko nie udawajmy, że to amatorka.

20


Dj pepsi ~Dj pepsi (Gość)16.05.2023 13:34

Fajne te chlopoki z Moszczenicy

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat