Festyn "Zawodowe Lato w Bujnach". Nauka przez zabawę na koniec roku szkolnego

Strefa FMRegion Wtorek, 18 czerwca 20245
Wspólna zabawa, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków czy dmuchany zamek do skakania. Takie atrakcje zapewniono dla najmłodszych uczestników festynu. Młodzież mogła spróbować swoich sił na przyszkolnej strzelnicy pneumatycznej, sprawdzić się na warsztatach spawalniczych czy przejechać się quadem. To nie wszystkie atrakcje pikniku "Zawodowe Lato w Bujnach" który odbył się we wtorek (18.06.2024). Zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach.

Ładuję galerię...

Festyn zorganizowano w celu zapoznania dzieci ze szkół podstawowych z ofertą edukacyjną i nowoczesnymi kierunkami technicznymi, jakie oferuje szkoła ponadpodstawowa w Bujnach. Dyrektor placówki Mirosława Kaczmarek-Michalak podkreślała dużą wartość, jaką daje współpraca ze służbami mundurowymi - obecnymi na pikniku. ZSCKZ kształci młodzież również w klasach mundurowych. Na festynie dzieci mogły zapoznać się z pracą m.in policji, służby więziennej, straży pożarnej oraz nadleśnictwa. 

To już kolejna edycja "Zawodowego Lata w Bujnach". Piknik ma na celu propagowanie naszych kierunków kształcenia. Mamy tu namiastkę doradztwa zawodowego. Pokazujemy również  wypracowaną przez lata świetną współpracę z policją, wojskiem, strażą pożarną, inspekcją weterynaryjną, jak i lokalnymi gospodarstwami rolnymi czy przedsiębiorcami  - podkreśliła Mirosława Kaczmarek-Michalak, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

ZSCKZ w Bujnach rozwija projekt "Zagroda Witosa", jest to mini gospodarstwo rolne, w którym młodzież z bursy szkolnej opiekuje się kozami, krową oraz kucykiem. Zagroda ma na celu zapoznanie przyszłych rolników oraz leśników z obcowaniem ze zwierzętami. Projekt chwalił Marek Mazur, I wicewojewoda Łódzki.

Profile prowadzone w szkole są bardzo odpowiednie do zainteresowań dzieci i młodzieży. Mamy klasy mundurowe, policyjne, weterynaryjne czy leśnicze. Szkoła poszła trochę dalej, organizując mini gospodarstwo ze zwierzętami. To dobrze wpływa na edukacje dzieci i zaszczepia miłość do zwierząt. Jestem pełen podziwów dla pomysłów i ich realizacji dyrektor szkoły - mówił Marek Mazur, I wicewojewoda Łódzki.

Powiat Piotrkowski wspiera inicjatywy szkoły. Wicestarosta Michał Tokarski wymienia placówkę jako nowoczesne miejsce, gdzie młodzież znajdzie wykształcenie dostosowane do rynku pracy.

Jest to szkoła wyjątkowa, która weszła w kształcenie bardziej zawodowe. Powiat Piotrkowski rolnictwem stoi dlatego cieszy, że kierunki o profilu rolniczym są dostępne Bujnach. Trzeba jednak dostosowywać kierunki do lokalnego rynku pracy i szkoła ta bardzo dobrze sobie z tym radzi, wprowadzając nowoczesne kierunki zawodowe - mówił Michał Tokarski wicestarosta powiatu Piotrkowskiego.

Uczniowie ZSCKZ mieli również powód do dumy. Zespół tworzący projekt "Razem po uśmiech 2.0" zajmujący się poprawą zdrowia psychicznego otrzymał nagrodę "Srebrnego Wilka" w ogólnopolskim konkursie Zwolnieni z Teorii. Ich inicjatywa zajęła drugie miejsce w województwie łódzkim.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dag ~dag (Gość)19.06.2024 09:08

Spoko to wygląda. Swojego czasu szkoła podupadała, ale widzę, że odbija się... gratuluje i życzę dalszych sukcesów :)

30


Qqq ~Qqq (Gość)18.06.2024 17:43

Czemu o takich wydarzeniach zawsze się dowiadujemy po fakcie. Człowiek mógłby pojechać, zobaczyć co się dzieje w mieście i okolicy ale nawet nie wie wcześniej gdzie co się dzieje. Dopiero z relacji z wydarzenia się dowiaduje że się odbyło

20


Popuś ~Popuś (Gość)18.06.2024 16:11

Kozę? Odważnie. A może owczarka niemieckiego?

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat