Advertisement

35 lat pracy twórczej Henryka Trojana

ePiotrkow Środa, 22 czerwca 20224830
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na w najbliższy piątek (24.06) na wernisaż wystawy z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej Henryka Trojana pn. „Droga”. Początek o godz. 19.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej.
Fot. Obraz Henryka Trojana Fot. Obraz Henryka Trojana

Henryk Trojan urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył studia artystyczne w PWSSP Łódź – obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Malarstwo studiował w pracowni prof. Wiesława Garbolińskiego. Dyplom otrzymał w 1987 roku. Nagrodzony na ogólnopolskim konkursie malarstwa „Bielska Jesień 95”. Uczestnik wielu plenerów malarskich w Polsce i za granicą (m. in. Grecja, Litwa, Włochy). Jeden z założycieli Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków w 1996 r. i jego aktywny przedstawiciel do dziś. Jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Artysta zajmuje się głównie malarstwem olejnym. Od lat tworzy cykl obrazów figuratywnych dotyczących naszej codzienności. Gotycko wydłużone ciała o małych owalnych głowach to charakterystyczne cechy postaci z płócien Henryka Trojana. Ta melancholijna opowieść o człowieku, jego tęsknotach i pospolitych codziennych sprawach, opowieść jakby niedomówiona, zastygła w oczekiwaniu, podkreślona przez bogatą i zharmonizowaną kolorystykę zaprawiona jest często nutą ironii i poczuciem humoru.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (24.06) o godz. 19.00 w ODA, ul. Sieradzka 8.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat