Znamy kalendarz turystyczny Piotrkowa. Co czeka nas w tym roku?

Sobota, 06 stycznia 20244
Centrum Informacji Turystycznej przygotowało kalendarz wydarzeń, które będą organizowane w Piotrkowie w 2024 roku. Jak zwykle nie zabraknie imprez, podczas których będzie można zapoznać się z historią i ciekawostkami związanymi z grodem trybunalskim.
fot. archiwum ePiotrkow.pl/K. Żołądek fot. archiwum ePiotrkow.pl/K. Żołądek

Spacery z przewodnikiem, rajdy PTTK, zwiedzanie niezwykłych obiektów, seanse w planetarium, wejścia na wieżę ciśnień czy wycieczka po podziemiach miasta – to część oferty turystycznej, którą na ten rok przygotował piotrkowski CIT.


Wydarzenia zaplanowano w większość weekendów tego roku, a wybierać naprawdę będzie z czego.

Zaplanowaliśmy wydarzenia na cały rok. Taki kalendarz przygotowujemy, biorąc pod uwagę zainteresowanie zarówno piotrkowian, jak i turystów, poszczególnymi wydarzeniami. Na pewno warto zwrócić uwagę na wycieczki po wieży ciśnień. Będzie okazja wejść na górę zarówno w ciągu dnia, jak i po zmierzchu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze wycieczki po podziemiach miasta i w tym roku także także będziemy chcieli zabrać chętnych na taką wycieczkę – zapowiada Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie.

Pierwsze wydarzenia zaplanowano już w styczniu. W drugą sobotę stycznia odbędzie się spacer, który powiedzie szlakiem powstańców styczniowych. Jeszcze w tym miesiącu zaplanowano rajd PTTK oraz wycieczkę do SOWY, czy Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w mediatece.

 
Z pełnym kalendarzem możecie zapoznać się w załączniku.

pobierz plik kalendarz-plakat-cit-2024-2.pd-1703678377.pdf

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)06.01.2024 12:03

A kiedy planowane jest umycie ławki Kwinty przy ul. Sieradzkiej z ptasiego guana?

101


Tylko ~Tylko (Gość)07.01.2024 08:49

Teraz tylko rozesłać turystom żeby się w ten kalendarz wpasowali :)))

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat