Advertisement

ZUS: pierwsze przelewy w ramach żłobkowego

ZUSŁódzkie Niedziela, 22 maja 202211202
W piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta placówek w ramach świadczenia żłobkowego ponad 86 milionów złotych. Do tej pory dofinansowaniem objęto ponad 65 tys. dzieci.
ZUS: pierwsze przelewy w ramach żłobkowego

Od 1 kwietnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, czyli o tzw. żłobkowe. Dofinansowanie wynosi maksymalnie 400 zł miesięcznie, ale nie więcej niż wysokość faktycznej opłaty ponoszonej przez rodziców za dany miesiąc pobytu dziecka w jednej z tych placówek. Dofinansowanie nie obejmuje opłat za wyżywienie.

 

Świadczenie przysługuje bez względu na wysokość dochodów w rodzinie.

20 maja ZUS przelał pierwsze pieniądze w ramach żłobkowego. W najbliższych dniach kolejne transze pieniędzy będą przekazywane przez ZUS, bezpośrednio do placówki zajmującej się dzieckiem – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Dofinansowanie przysługuje na dziecko, na które rodzic nie otrzymuje rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO).

Mogą z niego skorzystać na przykład rodzice: na pierwsze dziecko albo na kolejne dziecko, w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca życia i po ukończeniu 36 miesiąca życia dziecka - za okresy uczęszczania do żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna – wyjaśnia rzeczniczka.

O dofinansowanie rodzic mógł wystąpić najwcześniej 1 kwietnia 2022 r. Jednak ZUS może przyznać środki z wyrównaniem nawet od stycznia br., o ile dziecko uczęszczało w tym czasie do żłobka, klubu dziecięcego lub dziennego opiekuna.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Melchior ~Melchior (Gość)23.05.2022 11:08

Do żłobka, hej rodacy, do żłobka, bo tam cud, pieniądz pod drzwiami leży, by cieszyć polski lud.

11


Grażyna ~Grażyna (Gość)22.05.2022 12:13

Ale z tym ZUSem to dajcie spokój, no kto to słyszał.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat