Więcej miejsc parkingowych, ale w strefie

Strefa FM Niedziela, 30 stycznia 202233
Na Starówce w Piotrkowie przybędzie miejsc postojowych. Nowe parkingi znajdą się przy ul. Rycerskiej i będą włączone do Strefy Płatnego Parkowania. Uchwałę w tej sprawie podęli radni podczas ostatniej korespondencyjnej sesji.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Nowy obszar strefy będzie obejmował część ul. Rycerskiej, od pl. Niepodległości do ul. Szewskiej. Oprócz utworzenia samej strefy w tym rejonie Starego Miasta zmieni się także organizacja ruchu.

- Zostanie otworzony zjazd na ul. Rycerską z pl. Niepodległości i przejazd będzie możliwy do ul. Szewskiej. Na całej długości ul. Rycerskiej utworzone zostaną miejsca parkingowe. Będzie to integralna część strefy ze strefą znajdującą się na pl. Niepodległości. Takie rozwiązanie spowoduje możliwość lokowania tam biznesu. Chodzi o to, aby ludzie mieli powód, aby przychodzić na Stare Miasto – wyjaśnia Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ot ~Ot (Gość)30.01.2022 17:02

A co ci bezradni innego potrafią? Tylko ceny podnoszą i łupią mieszkańców. Cieniarze i nic więcej. Tak sobie wybraliście piotrkowianie, więc tak macie.

152


dddc ~dddc (Gość)30.01.2022 20:41

jak tak dalej pojdzie to Chojniak zrobi parking na samym rynku

151


? ~? (Gość)31.01.2022 11:01

Naprzeciwko Starego Miasta jest wielki parking szumnie nazwany chyba "Starówka". Zamiast wpychać stare śmierdzące rzęchy do samego centrum starówki, może trzeba by pomyśleć o parkingu wielopoziomowym na miejscu wspomnianego parkingu Starówka? Stare Miasto powinno być zupełnie wolne od samochodów, również pl. Niepodległości i wszystkie przyległe ulice od Mediateki do pl. Kościuszki, nie wliczając w to mieszkańców, którzy mogliby legitymować się specjalnymi przepustkami. Pozostałe samochody na parking wielopoziomowy. Również przy Mediatece mógłby takowy powstać tam, gdzie nie wiadomo po co jest wielki trawnik. Czy za prezydenta i radnych trzeba myśleć, a oni tylko kaskę przytulają?

62


Ja ~Ja (Gość)30.01.2022 10:01

Ta część miasta (rynek i przyległe uliczki) powinna być całkowicie wyłączona z ruchu tak aby można było tam spokojnie pospacerować. Już teraz jeździ tam dużo samochodów. Niektóre z dużą prędkością.

230


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)30.01.2022 19:42

To jest rozwój turystyczny po rozumiany po piotrkowsku - normalnie CIT może zrobić grę miejską "znajdź markę samochodu". Stare Miasto powinno być wolne od samochodów, ale to jest Piotrków - turystyczne imperium, a przecież te tłumy turystów, które tu przyjeżdżają specjalnie po to, by oglądać tabliczki z nazwami filmów i zasraną przez gołębie ławkę, muszą gdzieś zostawić samochód. Czy któryś z radnych był przeciw?

170


Hdhdjd ~Hdhdjd (Gość)30.01.2022 18:14

Czyli chodzi o hajs, po prostu. Żadne tam Stare Miasto dla ludzi. Zrewitalizowane, urokliwe tylko zapchane autami. Dziękujemy!

191


antig ~antig (Gość)30.01.2022 09:46

Panie Szokalski zacznijcie remontować drógi tylko weźcie jakąś poczciwą firmę a nie tych statystów w peuku z traktorkiem!

232


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)30.01.2022 14:55

Żeby przyciągnąć biznes, trzeba dać przedsiębiorcom dobre lokale w niskich cenach. Sam parking jest tylko uzupełnieniem, a nie kartą przetargowa. Poza tym jestem ciekawy jak za kilka lat będzie wyglądała nawierzchnia... znowu poplyna miliony zł na rewitalizację zrewitalizowanej starówki.

150


Nowy ~Nowy (Gość)30.01.2022 09:48

Chodzi o kasę. Miejsc do parkowania jest dużo.

161


Dagmara ~Dagmara (Gość)30.01.2022 10:27

W Europejskich miastach dąży się do tego aby centrum miasta było całkowicie zamknięte dla samochodów. A w Piotrkowie zrobią z rynku trasę przelotową. Bezsensu.

263


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat