W weekend Świąteczna Zbiórka Żywności

ePiotrkow Czwartek, 25 listopada 20216 822
"Niech święta będą godne, a nie głodne" - to hasło pod którym Bank Żywności organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności. Odbędzie się ona w piątek i sobotę (26-27 listopada). W Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku zbiórkę prowadzić będzie Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum”, które prowadzi piotrkowskie schronisko dla osób bezdomnych.
Fot. Pixabay

Ładuję galerię...

W Piotrkowie zbiórka będzie prowadzona w sklepach sieci Lidl, przy ul. Kostromskiej oraz ul. Wolborskiej oraz Biedronka, przy ulicach Wojska Polskiego, Belzackiej, Sienkiewicza oraz Kostromskiej, gdzie do wystawionych koszy, będzie można wkładać produkty kupione specjalnie dla osób potrzebujących.

Najbardziej zależy nam na produktach, które mogą być bezpiecznie przechowywane, mają długie terminy ważności. Są to olej, napoje i soki, konserwy, przetwory warzywne i owocowe. Oczywiście można dorzucić też jakieś słodycze – odrobina przyjemności należy się każdemu - mówi Damian Noremberg ze Stowarzyszenia Panaceum.

Do kogo kierowana jest pomoc?

W Polsce ok. 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą poniżej 600 zł. Dla wielu utrzymanie się za tak małe pieniądze jest po prostu niemożliwe, codziennym wyzwaniem jest decyzja, czy zapłacić rachunki, kupić leki czy jedzenie. Pandemia niestety dodatkowo pogorszyła sytuację – zwolnienia z pracy, upadki firm, przymusowa izolacja spowodowały, że potrzebujących przybywa i coraz więcej ich zwraca się o wsparcie do Banków Żywności.

Pomagamy osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym, bezdomnym, samotnym rodzicom – każdemu, kto jest w kryzysie i boryka się z poważnymi problemami, także osobom na kwarantannie, poszkodowanym przez pandemię. Często są to przejściowe kłopoty, np. po nagłej stracie pracy i dzięki naszemu wsparciu, ktoś może poradzić sobie z trudnościami, stanąć na nogi - dodaje Damian Norember już dziś dziękując, za każde okazane wsparcie.

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ggv ~Ggv (Gość)25.11.2021 13:56

Zna ktoś osobę naprawdę biedna w Piotrkowie bądź gdzieś blisko? Jakąś babcie która nie ma rodziny i żyje w złych warunkach....

30


serce w rozterce ~serce w rozterce (Gość)25.11.2021 22:32

...O otwarcie serc dla uchodźców apelował papież Franciszek podczas spotkania z 50 młodymi ludźmi ze Scholas Occurrentes w Papieskim Kolegium Międzynarodowym Maria Mater Ecclesiae w Rzymie. Uczestniczyła w nim młodzież w wieku 16-27 lat z 41 państw z pięciu kontynentów...
Serce to ja mam może i otwarte, ale z kieszenią gorzej, bo idzie zima a inflacji końca nie widać. Ale nie mam nic naprzeciw aby pracownicy Watykanu w Polsce, księża, otworzyli swoje dobre serca i portfele.

10


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)25.11.2021 22:14

Popieram takie akcje.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat