W III rundzie US Open Kamil zmierzy się z Grigorem Dimitrovem

Świat Czwartek, 29 sierpnia 20196
Kamil Majchrzak (94. ATP) pokonał w czwartek Urugwajczyka Pablo Cuevasa (53. ATP) 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1 i awansował do III rundy wielkoszlemowego turnieju US Open, zmierzy się w niej z Bułgarem Grigorem Dimitrovem (78. ATP). Mecz odbędzie się już w piątek.

Kamil stoczył w Nowym Jorku kolejny pięciosetowy pojedynek, pierwszego przegrał, ale w drugim zdołał doprowadzić do remisu. Trzecią partię wygrał jego rywal, dlatego kluczowy był czwarty set, którego piotrkowianin wygrał 6:4. W decydującym, piątym secie Polak wygrał pierwsze cztery gemy, Urugwajczyk zdołał zaś wygrać tylko jednego.

Podczas ponad trzygodzinnego pojedynku Kamil Majchrzak zaserwował 11 asów, 4 razy został przełamany, wykorzystał 7 z 17 break pointów, popełnił 37 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 150 punktów, a jego rywal 135.

W piątek piotrkowianin zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrovem.