VIII Nocny Półmaraton Piotrkowski za nami

Strefa FM Sobota, 15 czerwca 202423
700 zawodników pobiegło w piątek ulicami Piotrkowa Trybunalskiego w już VIII edycji Nocnego Półmaratonu. Wydarzenie oficjalnie rozpoczęło Dni Miasta 2024. Przed rozpoczęciem biegu zawodnicy rozgrzewali się w okolicach startu, bieg oficjalnie o godzinie 21 rozpoczął prezydent Juliusz Wiernicki.

W zawodach rozróżnione były dwie trasy, zawodnicy chcący się zmierzyć w kategorii półmaratonu mieli do przebiegnięcia 21,0975 km. Chętni na ćwierćpółmaraton pokonali 5,25 km.

Najszybszym zawodnikiem tegorocznego biegu został Kenijczyk Rono Kenedy, który pokonał dystans półmaratonu w czasie 01:04:24 ustanawiając nowy rekord. Drugie miejsce zajął Rogiewicz Andrzej z czasem (01:05:58), a trzecie Mutie Tom (Kenia) z wynikiem 01:07:42. Najszybszą kobietą była Valentine  Jebet z czasem 01:13:38, drugie miejsce zajęła Sanko Sviatlana (01:16:05), a trzecie Kibi Vitalyne (01:19:44)

Wśród wielu kategorii przygotowanych przez organizatorów była również kategoria dla najlepszych piotrkowian. Najszybszymi mieszkańcami miasta okazali się Maciej Masiarek (01:13:48) oraz Sylwia Danielik-Słodkowska (01:40:39).