Uchwała w sprawie pensji burmistrza niezgodna z prawem?

Wtorek, 27 października 2015134
Służby prawne wojewody zakwestionowały uchwałę Rady Miejskiej w Sulejowie o obniżeniu pensji burmistrza.
Uchwała w sprawie pensji burmistrza niezgodna z prawem?

Przypominamy, że taką uchwałę Rada w Sulejowie podjęła 25 września tego roku. Wynagrodzenie burmistrza miało zostać obniżone o 40%. 14 października Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi wystosował pismo do Rady Miejskiej w Sulejowie zawiadamiające o wszczęciu postępowania w tej sprawie. W uzasadnieniu czytamy, że radni popełnili błąd przy wyliczaniu jednej ze składowych wynagrodzenia burmistrza (pomyłka wyniosła dokładnie 9 zł). Dyrektor Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli, z upoważnienia wojewody, wezwał Radę do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Pismo dotarło już do Sulejowa.

 

(na zdjęciu Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa)

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (134)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga31.10.2015 13:51

Gomułka zdebilał po dziesięciu latach władzy absolutnej, a tu ...
PS. Kto nie wie, kim był Gomułka, to służę: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Gomu%C5%82ka
A w wielkim skrócie: Władysław Gomułka to Pierwszy Sekretarz Komitetu Centralnego PZPR w latach 1956-1970. W kraju posiadał władzę absolutną. Mógł wydawać bezpośrednie polecenia wszystkim organom państwowym, które tylko formalnie sprawowały władzę, tj. Sejmowi oraz Radzie Ministrów i wszystkim ich organom wykonawczym. I to na wszystkich szczeblach! Mógł bezpośrednio ingerować w funkcjonowanie jakiejkolwiek innej instytucji i w działanie każdego zakładu pracy. Zanim Gomułka zgłupiał, to zrobił dla Polski parę dobrych rzeczy, z których jedna była przeogromna i niepodważalna - uchronił Polskę przed krwawą interwencją ze strony ZSRR po burzliwych wydarzeniach roku 1956.

Komentarz był edytowany przez autora: 31.10.2015 14:00

50


Dumni ~Dumni (Gość)02.11.2015 07:39

My mieszkańcy Podklasztorza nie życzymy sobie obrażania przez ludzi prostych naszego radnego wybranego przez nas w wolnych i demokratycznych wyborach.

1411


KiK ~KiK (Gość)27.10.2015 19:13

Chcemy burmistrza z PiS, którego będzie popierała Beata Szydło.

1514


Piotrkow city ~Piotrkow city (Gość)27.10.2015 19:22

To ten gość jeszcze jest u was burmistrzem? Ten cały Ostrowski to jakieś totalne nieporozumienie! Ja po takiej nagonce zabrałbym swoje zabawki i bym się ewakuował ze stanowiska! Twardy jest, nie ma co! Szkoda tylko waszego miasta! Pójdzie na dno jak Titanic.

249


W-sulej ~W-sulej (Gość)29.10.2015 22:07

Młode pokolenia dla Sulejowa,będzie z panem burmistrzem walczy o podwyżkę obniżając diety radnym. Ciekawe kto będzie składał wniosek. Burmistrz czy jego radni. ŻENADA!

93


fajka n ~fajka n (Gość)30.10.2015 18:06

ten przewodniczacy rady to bufon i zazdosnik,ze nie jest burmistrzem , wiele razy starowal zalosny facet

169


gośc3 ~gośc3 (Gość)28.10.2015 08:22

A co z placem po byłym przedszkolu przy ul,Piotrkowskiej.Chodzą słuchy ,że ma byc parking i park,trochę szkoda takiego ładnego placu na parking

123


ciekawski ~ciekawski (Gość)30.10.2015 13:20

Jak tam po sesji?

80


W-sulej ~W-sulej (Gość)31.10.2015 19:13

Czy to jest prawda,że pan poseł kręcił głową jak po głosowaniu przewodniczący uzasadniał obniżenie pensji???

65


gość ~gość (Gość)31.10.2015 11:29

~do przodu (Gość) A kto wam broni jako stowarzyszeniu zakładać spółdzielnię, przetwórnię, szukać uczciwych inwestorów, wykorzystywać produkcję rolników wszak macie poparcie burmistrza ? A może kolejka linowa ? Zstąpcie z obłoków na ziemie i skłońcie burmistrza do dialogu, a nie dawajcie się wykorzystywać i manipulować. I tak już was mało zostało. Dialog i współpraca i uczciwe stawianie spraw wszystkim wyjdzie na dobre. Co jeszcze musi się wydarzyć w tym mieście, abyście otworzyli oczy ? lepiej wcześniej zapobiegać niż potem jako społeczeństwo mamy kolejny raz płacić za błędy i wypaczenia władzy. Ja zawsze miałem wątpliwości co do władzy, która nie mówi co chce zrobić za ile chce zrobić i kto to ma zrobić i o taki dialog chodzi. Wybieraliśmy przecież samorząd, a nie dyktaturę. Ustawodawca zapisał możliwość regulacji płacy wójta czy burmistrza przez radę i zrobił to w jakimś celu. Radni z tego zapisu skorzystali i tyle bo nie widzieli woli współpracy. Nagonka na radnych w gazetach opłacanych przez urząd z pieniędzy mieszkańców gminy takiej współpracy nie służy, ani w mojej ocenie nie wpłynie na wycofanie się tych radnych z tej uchwały. Dziwne, że burmistrz przez ostatni miesiąc tego nie zrozumiał, że wykopywane są rowy nie tylko pomiędzy nim i radnymi, ale także pomiędzy nim, a tymi, którzy go popierali. Po wyborach byłem pełen wiary i optymizmu, że nasz Sulejów i cała gmina ruszą do przodu. Po prawie roku widzę, że to niemożliwe. Szkoda bo to znowu może być stracony czas. Dochodzą do tego też obawy, że może to ktoś z zewnątrz tym wszystkim steruje, a pragnę przypomnieć jak to protestowaliśmy przed obcym przedsiębiorcą, który chciał nam narzucić narrację w wyborze burmistrza, a my okazaliśmy się solidarni. Przypominam wszystkim to nasz Sulejów, to nasza gmina, to nasz kawałek na tym globie i bądźmy za niego odpowiedzialni.

143


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat