Dwie możliwości udziału
Ubiegłoroczne łódzkie DOFE odbyły się w całości w Internecie. Bieżąca edycja zapowiada się bardziej hybrydowo. Beneficjenci mają bowiem możliwość zgłaszania organizacji eventów w formie stacjonarnej. Gościom wydarzeń stacjonarnych powinny zostać zapewnione atrakcje, takie jak choćby bezpłatne lub zniżkowe wejścia na teren projektów, czy bezpłatne dodatkowe niespodzianki, których beneficjenci nie prowadzą na co dzień, np. warsztaty, zabawy, zawody sportowe itp. Zarządzający projektami muszą mieć jednak na uwadze, że trwa pandemia COVID-19, wiążąca się niekiedy z dynamicznymi zmianami w kwestii obostrzeń.
Dlatego w obecnej sytuacji bezpieczniejszym rozwiązaniem może okazać się zgłoszenie projektu w formule online. Decydując się na taką formę wzięcia udziału w DOFE 2021, zgłaszający zobligowani są do udostępnienia materiału video, który będzie prezentował ich projekt w formie np. wirtualnego spaceru, warsztatu, szkolenia lub webinarium. Materiał można przesłać na dwa sposoby – za pośrednictwem specjalnego formularza (rozmiar pliku nie może przekroczyć wówczas 100 MB) lub linku do strony internetowej, na której znajduje się film.
Wszystkie formularze, regulaminy, aktualności związane z DOFE 2021 znajdziecie na stronie www.dniotwarte.eu
Weź udział w konkursie!
Aby zachęcić do udziału w DOFE 2021, organizator imprezy – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – ogłosiło dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Pierwszy został nazwany „Bliżej niż myślisz” i jest skierowany absolutnie do wszystkich. Jego zasady są bardzo proste. Wystarczy wyjść na spacer z telefonem lub kamerą i nakręcić krótki film, prezentujący miejsce, które zmieniło się dzięki Funduszom Europejskim. Autor zwycięskiego nagrania otrzyma 5 tysięcy złotych, zaś drugie i trzecie miejsce będą mogły liczyć odpowiednio na 3 i 2 tysiące złotych. Zgłoszenia nadsyłać można do 23 sierpnia.
Drugi z konkursów – „Pokaż swój projekt” – potrwa do 31 sierpnia. Jak sama nazwa wskazuje, jest skierowany do beneficjentów. Zadanie konkursowe polega na zrobieniu krótkiego filmu, w którym beneficjent pokaże, jak jego działalność zmieniła się po uzyskaniu unijnego dofinansowania. Zwycięzca otrzyma sprzęt video o wartości około 6 tysięcy złotych, a kolejne dwa miejsca konkursowe dostaną odpowiednio kamerę i aparat.