Advertisement

Tankował samochody i maszyny olejem opałowym. Teraz grozi mu grzywna

Strefa FMOpoczno Sobota, 06 lutego 202124
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa wspólnie z policjantami z Opoczna wykryli nielegalną staję paliw, która znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie opoczyńskim. Zabezpieczono beczki, w których łącznie było ponad 11 tysięcy litrów oleju opałowego.
fot. KAS Łódź fot. KAS Łódź

Funkcjonariusze celno-skarbowi oraz policjanci podjęli działania na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie opoczyńskim. Jak się okazało, przechowywano tam 11 390 litów oleju opałowego w pojemnikach o różnej pojemności. - Faktyczny sposób wykorzystania oleju opałowego wykazała kontrola baków pojazdów zaparkowanych na posesji. Przeprowadzone badania jednoznacznie potwierdziły używanie oleju opałowego jako paliwa do samochodów i maszyn rolniczych. Na terenie posesji nie znaleziono żadnych urządzeń grzewczych na olej opałowy, a właściciel posesji nie posiadał dokumentów potwierdzających legalne nabycie takiej ilości paliwa - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

fot. KAS Łódź
W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, dotyczące wykorzystania znacznej ilości oleju opałowego jako paliwa do napędu pojazdów mechanicznych. Sprawcy przestępstwa grozi wysoka grzywna.


(Źródło: KAS Łódź)


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_krupnik ~gość_krupnik (Gość)07.02.2021 10:58

Mój blok już dość dawno podłączono do miejskiej sieci grzewczej a ja mam jeszcze około 0,5 tony węgla w piwnicy. Aż strach pomyśleć co będzie jak mi to kiedyś znajdą. Do użycia siekiery niezgodnie z jej przeznaczeniem chyba się nie przyznam a ostatnio użyłem jej do wbicia dwóch gwoździ.

40


antypis ~antypis (Gość)06.02.2021 10:50

Fajnych ma sąsiadów sygnalistów.

251


gość_alan ~gość_alan (Gość)07.02.2021 09:43

Parodia.

50


wad ~wad (Gość)07.02.2021 09:19

"a właściciel posesji nie posiadał dokumentów potwierdzających legalne nabycie takiej ilości paliwa" , a jest taki obowiązek? Jak kupuję paliwo w stacji paliw to nie biorę żadnych dokumentów. Nie muszę. Nie muszę również udowadniać że nie ukradłem, to ktoś kto tak sądzi powinien przedstawić dowody na kradzież. Jeżeli nie posiada dowodów i oskarża to znaczy, że pomawia.

91


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)06.02.2021 22:49

A czy jakby ten człowiek wypił ten olej opałowy to również dostał by mandat, za używanie niezgodnie z przeznaczeniem, czy dostałby tylko zatrucia ?

12


gość_boczus ~gość_boczus (Gość)06.02.2021 20:58

Czyżby okolice Paradyża były opisane i pan Marian

10


gość_zbychu ~gość_zbychu (Gość)06.02.2021 20:19

Co za czasy, ludzi przedsiębiorczych prześladują

21


gość_franz maurer ~gość_franz maurer (Gość)06.02.2021 11:14

Nie płacenie podatków to samoobrona społeczna, zawsze będę popierał takich ludzi. W dzisiejszych czasach przełożenie pracy na to co Ci zostaje w portfelu to około 30% do ciebie resztę bierze panstwo(ZUS 1 około 20%, ZUS pracodawcy 20%- na który ty musisz zapracować, podatek dochodowy - okolo 20 %, podatki ukryte), masakra w jakich czasach żyjemy, 100 lat za murzynami dosłownie i to wszystko w imię postepu

304


alle o co ten szum ~alle o co ten szum (Gość)06.02.2021 17:46

na własny użytek miał,nie wolno? co to kogo obchodzi na czym jeżdże swym passatem? kupione/zatankowane

44


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)06.02.2021 16:58

Mrozy w TVP SA zapowiadają, to sobie opał zabezpieczył... i tej wersji niech się trzyma. A że nie ma kotła na olej? Właśnie jest w trakcie wyszukiwania najlepszej oferty. Czym głupsze tłumaczenie, tym lepiej. Wszak wiadomo jacy ludzie będą to rozpatrywali. I niech znajdzie dobrego adwokata z dobrymi układami w sądzie. Najważniejsze -nie przyznawać się do niczego i jak najmniej wyjaśniać w trakcie przesłuchań!

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat