Reklama

Strażackie ćwiczenia przy ul. Zamenhofa

ePiotrkow Piątek, 15 października 2021567610
W czwartkowe południe z mieszkania znajdującego się na ostatniej kondygnacji wieżowca przy ul. Zamenhofa zaczęły wydobywać się kłęby dymu, a w oknie pojawił się przerażony mężczyzna, który wzywał pomocy. Na miejscu pojawiły się zastępy Straży Pożarnej, które natychmiast przystąpiły do ratowania poszkodowanych. To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadziła piotrkowska jednostka.

Ładuję galerię...

W tym tygodniu takie ćwiczenia organizowane były w aż trzech lokalizacjach, za każdym razem w innym wieżowcu zlokalizowanym w centrum miasta.

Trzy dni ćwiczeń. Każdy dzień to inna spółdzielnia, inna ulica i inny wieżowiec. Celem było rozpoznanie możliwości ratowniczy-gaśniczych w budynkach wysokich wielorodzinnych. Takich obiektów mamy 37 na terenie miasta. Chcieliśmy przypomnieć sobie, jak w takich obiektach można prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze, ale również rozpoznać możliwości dojazdu, zaopatrzenia wodnego oraz współpracy służb

- relacjonuje brygadier Jan Mielczarek, zastępca komendanta PSP w Piotrkowie.

 

W ciągu trzech dni piotrkowscy strażacy ćwiczyli w budynkach przy ul. Zamenhoffa, ul. Dzielnej oraz ul. Norwida. Oprócz jednostek PSP w akcjach ratowniczych brały udział jednostki OSP z Moszczenicy, Rozprzy i Przygłowa.


Zainteresował temat?

2

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)15.10.2021 09:31

Ta cwiczenia...Przecież widać jak byk dym z okna.Pewnie ktoś zostawił wodę na gazie.

11


strażnik ~strażnik (Gość)15.10.2021 09:02

Bardzo podoba mi się to że w takie akcje angażuje się Strażaków z OSP. To dla nich zapewne bardzo dobre szkolenie i możliwość nabycia nowych umiejętności. Wszak to oni z racji rozmieszczenie są zazwyczaj jako pierwsi na miejscu wypadku (tych poza miastem oczywiście).

70


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)15.10.2021 09:11

"Chcieliśmy przypomnieć sobie, jak w takich obiektach można prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze" - strach się bać prawdziwego pożaru, jak Straż musi sobie przypominać jak się gasi budynki.... Taką mamy Straż w Piotrkowie właśnie.

06


Tak było ~Tak było (Gość)15.10.2021 09:48

Dym czyli smog a jak mój wujek spalił liście w milejowie to dostał mandat

14


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat