Ruch Chorzów lepszy od Piotrcovii

Strefa FM Niedziela, 11 grudnia 20117
Nie udał się piłkarkom ręcznym Piotrcovii niedzielny wyjazd na Śląsk. Podopieczne Stanisława Mijasa przegrały z Ruchem Chorzów 21:28 (9:16). O porażce naszej drużyny zdecydował fatalny początek.

W 10. minucie Ruch wygrywał z Piotrcovią już 7:0. Strzelecką niemoc naszej drużyny przełamała dopiero Agata Wypych. W drużynie z Chorzowa pierwsze skrzypce grała była zawodniczka Piotrcovii Kinga Polenz. To ona otworzyła wynik meczu, a w pierwszej połowie dorzuciła jeszcze pięć bramek. Po fatalnym pierwszym kwadransie (9:2 dla Ruchu) Piotrcovia zaczęła grać trochę lepiej. Po 30. minutach Ruch wygrywał jednak aż siedmioma bramkami - 16:9.
W drugiej połowie nasz zespół niestety nie nawiązał walki z rozpędzonymi chorzowiankami. W 37. minucie po kolejnej bramce Kingi Polenz było aż 21:11 dla Ruchu i stało się jasne, że Piotrcovia nie przywiezie z Chorzowa nawet punktu. Ostatecznie Ruch wygrał 28:21. Wynik spotkania ustaliła Agnieszka Tyda. W pojedynku dwóch snajperek remis. Zarówno Kinga Polenz jak i Agata Wypych rzuciły po 9 bramek.
Za tydzień, w ostatnim w 2011 roku meczu ligowym, Piotrcovia zmierzy się na własnym boisku ze Startem Elbląg. Wcześniej naszą drużynę czeka pucharowe spotkanie we Wrocławiu, które rozegrane zostanie w najbliższą środę (14 grudnia). Będzie to pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski.

Ruch Chorzów - Piotrcovia 28:21 (16:9)