O dotację mogą starać się osoby fizyczne, a pozyskane pieniądze mogą być przeznaczone na likwidację ogrzewania piecem węglowym i zamianę na ogrzewanie proekologiczne: kotły gazowe, olejowe, elektryczne, pompy ciepła oraz pelet drzewny.
Warunkiem montażu kotła na paliwo stałe jest brak możliwości technicznych podłączenia się do sieci dystrybucji gazu.
Wnioski można składać od 13 stycznia do końca kwietnia w Urzędzie Gminy. Wysokość dotacji może wynieść 50 % kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej jednak niż 3 tys. złotych na jeden budynek lub lokal mieszkalny. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tego programu. Na pewno ułatwi on wymianę pieca, a to likwidacja starych węglowych pieców przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszej gminie - podkreśla Janusz Jędrzejczyk, wójt Rozprzy.
Dotacja udzielana jest wyłącznie na dofinansowanie niezbędnych tzw. kosztów kwalifikowanych, czyli na demontaż kotłów/pieców/palenisk węglowych i zakup oraz montaż nowego źródła ogrzewania.
Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych osoba zamierzająca ubiegać się o dotację powinna złożyć stosowny wniosek wraz z wszystkim niezbędnymi załącznikami.
Urzędnicy przypominają, że w przypadku otrzymania dofinansowania refundowane będą tylko koszty poniesione od dnia złożenia wniosku.