Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

Łódzkie Wtorek, 21 maja 20245
W sobotę, 18 maja trzystu rowerzystów wzięło udział w X edycji Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy. Trasa rajdu prowadziła po miejscowościach gminy Rozprza, a cykliści pokonali łącznie 17 km.

Ładuję galerię...

Na starcie uczestników powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak. Rajd wyruszył spod Urzędu Miasta i Gminy Rozprza, a trasa przebiegała przez miejscowości Rozprza – Straszów – Rajsko Małe – Mierzyn – Stara Wieś – Nowa Wieś. Pierwszy odpoczynek został zaplanowany w Rajsku Małym, gdzie na uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z miejscowego KGW „KOGIEL MOGIEL”. Po zregenerowaniu sił uczestnicy mogli ruszyć w dalszą drogę. Po przejechaniu kolejnego 8-kilometrowego odcinka cykliści dotarli na metę, która znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. Tam na uczestników czekał grill oraz niespodzianki przygotowane przez organizatora. Tradycyjnie wręczenie statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Pierwszą z nich już po raz trzeci odebrał pan Andrzej Olejnik, druga powędrowała do rąk siedmioletniego Filipa Nicińskiego. Nagrodzono także najmłodsze dziecko biorące udział w rajdzie, które pokonało trasę wspólnie z rodzicem. W tym roku nagrodę otrzymała roczna Zoja Majer. Statuetki i nagrody wręczył Burmistrz Rozprzy Paweł Kowalczyk. Kolejnym, chyba najbardziej wyczekiwanym punktem programu było losowanie nagród przekazanych przez lokalne firmy i stowarzyszenia. Do zdobycia były wspaniałe nagrody rzeczowe m.in.: rower, czytnik e-booków, drewniane pudełka na zdjęcia, piłka wraz z pucharem wywalczonym przez rozprzańską drużynę podczas turnieju halowego, lokalne gadżety, walizka, głośniki JBL, słuchawki bezprzewodowe, gra planszowa, bilety do kina, artykuły ogrodnicze, koc plażowy oraz zestawy chemii gospodarczej. W losowaniu brali udział wszyscy uczestnicy rajdu, którzy pokonali całą trasę i dotarli do mety. Pozostali, którym nie dopisało szczęście podczas loterii, mogli liczyć na upominki - odblaskowe saszetki i piłki, których zakup zrealizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Najmłodsi otrzymali również kolorowanki przekazane przez Stowarzyszenie Euroaktywni. Po emocjonującym losowaniu oraz odpoczynku można było udać się na pyszne gofry przygotowane przez panie z KGW w Nowej Wsi.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Xyzzz ~Xyzzz (Gość)22.05.2024 06:36

Super że nowy Burmistrz tak działa,co do dróg itd spokojnie dopiero raptem działa nie cały miesiąc więc nie wszystko naraz

24


go?ć_ ~go?ć_ (Gość)21.05.2024 21:57

A kiedy będą drogi betonowe i kino ?
Nie sztuką jest się pokazywać przy okazji akcji innych. Sztuką jest działać dla mieszkańców.

43


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat