Advertisement

Produkty "Prosto z serca" wybrane

ePiotrkow Piątek, 07 października 202211
Rozstrzygnięty został konkurs pn. "Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej - Prosto z serca", organizowany przez Powiat Piotrkowski. Do udziału mogły zgłaszać się osoby które chcą współpracować z samorządem i zgłoszą swój produkt do udziału w projekcie.

Ładuję galerię...

Zgłoszone propozycje oceniała komisja w składzie Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Agnieszka Rusiecka, Robert Papis, Tomasz Stachaczyk, Wojciech Olborski, Bronisław Helman, Czesław Maszczyk.

                      

Brała ona pod uwagę wysoką jakość produktu, jego dostępność i rozpoznawalność na rynku, przyjazność dla środowiska czy oryginalność.

 

Uczestniczenie w komisji było przyjemnością. Były to konstruktywne obrady, które przebiegły w ciepłej atmosferze i trwały cztery godziny. Wypracowaliśmy pewną strategię czym się będziemy kierować, więc przy kolejnych obradach będzie już nam na pewno dużo łatwiej. Dziękuję też twórcom za trud włożony w tworzenie produktów, bo dzięki temu zaangażowaniu są one wyjątkowe – relacjonuje Czesław Maszczyk przewodniczący jury. 

Celem tej inicjatywy jest między innymi wyróżnienie najlepszych produktów i usług o najwyższej jakości, tworzenie sieci współpracy lokalnych producentów, twórców i usługodawców, wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, czy zachęcenie lokalnej społeczności do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu.

 

W piątek w hotelu w Bronisławowie odbyło się Forum Produktów Lokalnych Ziemi Piotrkowskiej. W jego ramach lokalni wytwórcy oraz producenci prezentowali swoje produkty a także wzięli udział w wykładzie dotyczącym tego, jak skutecznie promować swoją markę.

 

Następnie w trakcie uroczystej gali wybranym twórcom zostały przyznane certyfikaty.

 

Jestem szczęśliwy, że tak wielu lokalnych producentów zgłosiło się do konkursu. Są to różnorakie produkty, które wyśmienicie smakują. Były m.in. sery, chleby, kiełbasa, lody, miody czy wyroby cukiernicze. Myślę, że będzie ich coraz więcej bo samorząd powiatu piotrkowskiego wspiera nie tylko w zakresie promocji i dystrybucji, ale też produkcję tych wyrobów, poprzez utworzenie dwóch Inkubatorów Przetwórstwa Lokalnego w Wolborzu i Czarnocinie. Niebawem mamy też nadzieję podzielić się tymi produktami podczas jarmarków oraz wydarzeń w nowo utworzonym Powiatowym Centrum Przesiadkowym w Piotrkowie Trybunalskim – mówi starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak.

Wyróżnienia trafiły do twórców m.in. miodów, lodów, soków, serów, wędlin czy czekolad.

 

Prezentujemy biały ser smażony, chlebek wiejski ze smalcem ze śliwkami węgierkami oraz piernik na piwie. Każdy produkt jest produkowany przez nas. Są to przepisy naszych babć. Potrawy powstają z naszych lokalnych produktów. Wkładamy w to całe serce – opowiada Halina Derach, przewodnicząca Gminnego Związku Kół Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy

 

Można było również spróbować miodów o różnych kolorach i smakach.

 

Prezentujemy miody i świece z wosku pszczelego. Wyróżniamy się miodami z dodatkami owoców takimi jak malina, cytryna oraz jagoda. Technologia produkcji jest kosmiczna. Są dodawane liofilizaty. Technologia była wykorzystywana w kosmosie, gdzie żywność była wymrażana, aby była lekka i zachowywała wszystkie witaminy i walory smakowe. Z tego korzystamy. Nasze miody mają walory smakowe, nutka owoców jest w nich wyczuwalna - tłumaczy Michał Cejnuk z Pasieki na Mokrych.

Wśród laureatów znalazło się też rękodzieło.

Przywiozłam wyroby z origami i stroiki na różne okazje. Ich wykonanie zajmuje sporo czasu. Trzeba naszykować materiał, porobić kwiatuszki z bibuły. Wykonuję też róże z rajstop. Jestem już na emeryturze, tworzę te rzeczy, żeby się nie nudzić i nie myśleć chorobach. Daje mi to bardzo dużo satysfakcji - opowiada Hołubek Janina ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Aleksandrów.

 

Uroczystą galę uświetnił występ Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej.

 

 

Lista nagrodzonych:

 

 

 


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.10.2022 11:27

Dżem to akurat wolę kupić w biedrze

22


Marzena ~Marzena (Gość)08.10.2022 17:28

Gratulacje dla Kromle z Korytnicy producenta pysznych serow

60


nnn. ~nnn. (Gość)08.10.2022 10:01

Bardzo fajnie Panie Starosto. W w powiecie piotrkowskim jest jak widać ....dobrze. A jak szpital przetrwa do końca roku? Co zaś do jedzenia. W województwie łódzkim tak jak w całej Polsce środkowej jadało się skromnie. A nawet biednie. Lody na wsi polskiej ,kto o tym słyszał? Tak po prawdzie sam powiat piotrkowski pod względem jedzenia nie różnił się znacząco od tomaszowskiego ,bełchatowskiego ,skierniewickiego i innych. Byłą bieda. Serial "Chłopi" świetnie to pokazuje. Książka również. Tzw. komuniści dopiero podnieśli poziom życia na wsi. Oby nie wróciło to sprzed wojny. Ale ,tej drugiej.

52


Eva ~Eva (Gość)08.10.2022 18:48

Kiełbasa Żarnowicka wymiata

20


Rencista ~Rencista (Gość)08.10.2022 12:02

Cała ta impreza organizowana jest z moich podatków

32


Piekarski ~Piekarski (Gość)08.10.2022 11:45

Mam swoją masarnię więc wiem co to ciężka praca. Moje produkty są w pełni naturalne bez żadnej chemii

30


WSh ~WSh (Gość)08.10.2022 11:32

A ja zawsze po Oksfordzie chodziłem z kolegą na kremówki w bramę

22


bronka ~bronka (Gość)08.10.2022 10:31

Kolejne igrzyska próżności. ZLIKWIDOWAĆ powiat! Tylko taka myśl mi przychodzi do głowy, kiedy patrzę na te wygłupy!

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat