Polonia nie sprostała Widzewowi

Środa, 04 listopada 20159
Piotrkowska Polonia nie zdołała „urwać” punktów Widzewowi, w zaległym spotkaniu 7. kolejki IV ligi łódzkiej zespół ze stolicy naszego województwa pokonał polonistów 2:0 (2:0).

Ten mecz został rozstrzygnięty właściwie w pierwszej połowie, łodzianie strzelili dwie bramki i nie pozwolili Polonii rozwinąć skrzydeł. Najpierw na listę strzelców wpisał się Daniel Maczurek, a tuż przed przerwą Filipa Błażejewskiego pokonał Kamil Bartos.

Przez niemal całą drugą połowę poloniści musieli grać w osłabieniu, ponieważ w 54. minucie spotkania drugą żółtą kartą został ukarany Damian Gul. Gospodarze nie byli jednak w stanie wykorzystać swojej przewagi, paradoksalnie to Polonia mogła strzelić gola, wynik tego meczu nie uległ już jednak zmianie.

Polonia rozegra kolejny mecz już w najbliższą sobotę, 7 listopada na własnym boisku. Początek meczu z LKS Rosanów o godzinie 14.00.

RTS Widzew Łódź 2:0 (2:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(Daniel Maczurek 13, Kamil Bartos 42)

RTS Widzew Łódź: Sokołowicz – Pietras, Maczurek, Dudała, Milczarek (85′ Puchalski), Bartos, Okachi, Kozieł (65′ Majerz), Budka (46′ Wielgus), Czaplarski, Zieliński (87′ Świątkiewicz).

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Batata, Sulikowski, Kukułka, Jarzembowski (87′ Kukulski), Potakowski, Gul 54′, Malicki, Jakubiak, Lenarcik, Ulfik (65′ Grzybowski).